Природно-заповідний фонд Полтавської області

Національні природні парки

НазваРік заснуванняПлоща (га) Район
Пирятинський200912028Пирятинський район
Нижньосульський201016879Семенівський, Оржицький, Глобинський райони

Регіональні ландшафтні парки

НазваРік заснуванняПлоща (га) Район
Диканський199411945Диканський район
Кременчуцькі плавні20015080Кременчуцька міська рада

Заповідні урочища

НазваСортуватиРік заснуванняПлоща (га) РайонСортувати
БезвіднянськеГадяцький район
Гадяцький бір197925Гадяцький район
Гадяцький бір199242Гадяцький район
Гадяцький бір197948Гадяцький район
Гай-Займи1992114Гадяцький район
Гнилуша1992105Гадяцький район
Голотовщина1992108Гадяцький район
Діброво-Кобрієве1992144,5Гадяцький район
Забрід1992228Гадяцький район
Лагузин яр1992111Гадяцький район
Масюкове1979180Гадяцький район
Перевалкове1992112Гадяцький район
Сосновий гай199246Гадяцький район
Терновий Кущ1992303,2Гадяцький район
Шпакове1992350,5Гадяцький район
Яри-Загатки1992175Гадяцький район
Жовнінські острови1972534Глобинський район
Яворівщина198275Диканський район
Сокільське1984243Кобеляцький район
Шкурине1992200Кобеляцький район
Зелений бір199350Козельщинський район
Великий лиман199296Котелевський район
Зіньківщина199245Котелевський район
Колода1992139Котелевський район
Крупицьке1992300Котелевський район
Малий лиман1992173Котелевський район
Піщане199251Котелевський район
Келебердянське1994211Кременчуцький район
Торговиця1993135,8Лубенський район
Біла шапка199552,8Оржицький район
Загать1995149Оржицький район
Кобеляк1995156Оржицький район
Манілове1998117Оржицький район
Куквин1982241Пирятинський район
Яри-Поруби1979325Пирятинський район
Вільшане1979258Полтавський район
Кут199838Решетилівський район
Кононівське199835Семенівський район
Березняки1993162Хорольський район
Бовбасівка199340Хорольський район
Гринцеве199239Хорольський район
Громадський плав199338Хорольський район
Довжек199276Хорольський район
Заяр'є199238Хорольський район
Княже199323Хорольський район
Круча199376Хорольський район
Куторжиха199253Хорольський район
Мелюшки1993125Хорольський район
Радьки199241Хорольський район
Середнє199241Хорольський район
Липова дача1992700Чорнухинський район
Стінка198275Шишацький район

Природно-заповідний фонд загальнодержавного значення

Заказники

Ботанічний

НазваРік заснуванняПлоща (га) Район
Малоперещепинський1980640Новосанжарський район

Гідрологічний

НазваСортуватиРік заснуванняПлоща (га) РайонСортувати
Середньосульський19962243Лохвицький район
Великоселецький19801000Оржицький район
Плехівський1980500Оржицький район
Куквинський1980300Пирятинський район
Гракове1983500Семенівський район
Рогозів куток19961600Семенівський район
Солоне1982400Семенівський район

Загальнозоологічний

НазваРік заснуванняПлоща (га) Район
Руський Орчик1994785Машівський район

Ландшафтний

НазваСортуватиРік заснуванняПлоща (га) РайонСортувати
Сулинський199831161,3Глобинський район
Сулинський199831161,3Глобинський район
Сулинський199831161,3Глобинський район
Сулинський199831161,3Глобинський район
Лучківський19961620Кобеляцький район
Білецьківські плавні19942980Кременчуцький район
Нижньопсільський1994504Кременчуцький район
Дейманівський1989622,7Пирятинський район
Вільхівщинський19801030Полтавський район
Червонобережжя1990805Чорнухинський район
Короленкова дача199679,1Шишацький район

Орнітологічний

НазваРік заснуванняПлоща (га) Район
Святилівський1996139,2Глобинський район
Михнівський1980450Решетилівський район

Пам'ятки природи

Ботанічна

НазваРік заснуванняПлоща (га) Район
Парасоцький ліс1963145Диканський район

Парки-пам'ятки садово-паркового мистецтва

НазваСортуватиРік заснуванняПлоща (га) РайонСортувати
Ковпаківський1975196Котелевський район
Хомутецький196077Миргородський район
Березоворудський196045Пирятинський район
Полтавський міський1992124,5Полтавська міська рада

Дендрологічні парки

НазваРік заснуванняПлоща (га) Район
Устимівський дендрологічний парк19609Глобинський район

Природно-заповідний фонд місцевого значення

Заказники

Ботанічний

НазваСортуватиРік заснуванняПлоща (га) РайонСортувати
Кут1994163Великобагачанський район
Великий ліс1992182Гадяцький район
Гадяцький бір1992403Гадяцький район
Дубина1992103Гадяцький район
Жуківщина1992141Гадяцький район
Зозулинцеві Луки199845Гадяцький район
Книшівська гора1992159Гадяцький район
Русиново-Дубина199514Гадяцький район
Саранчина долина1992276Гадяцький район
Терновий кущ1992564Гадяцький район
Глибочанський199547Глобинський район
Манжеліївський19795Глобинський район
Плисів Яр199410Гребінківський район
Балка Долина1994117Зіньківський район
Котове1994201Зіньківський район
Капусник1995301Карлівський район
Климівський199382Карлівський район
Драбинівка199455Кобеляцький район
Новоорлицькі кучугури1994672Кобеляцький район
Борівський197950Котелевський район
Підварівський199335Котелевський район
Приворсклянський198910Котелевський район
Скоробір19932Котелевський район
Довгораківський1994278Кременчуцький район
Вовчанський19795Лубенський район
Великий і Малий ліс199490Миргородський район
Зачепилівський199458Новосанжарський район
Воронянський199336Полтавський район
Рожаївський200014Полтавський район
Розсошенський198216Полтавський район
Руднянський199314Полтавський район
Новодиканський199551Решетилівський район
Харсіцька полона1994174Чорнухинський район
Воскобійницький199952Шишацький район

Гідрологічний

НазваСортуватиРік заснуванняПлоща (га) РайонСортувати
Артополот198288Гадяцький район
Болото Моховате199834Гадяцький район
Гирло Хоролу1995169Глобинський район
Пологи1994100Гребінківський район
Озеро Журавлине199451Зіньківський район
Озеро Лазьки199566Зіньківський район
Пеленківщина199455Зіньківський район
Романівський197950Зіньківський район
Сухе19949Зіньківський район
Твань-Кур'єри199441Зіньківський район
Глинський1995277Кобеляцький район
Ситникове1982300Кобеляцький район
Брідок1999552Козельщинський район
Буртівський1979150Козельщинський район
Ксендзівський197998Козельщинський район
Михайликівський1992400Козельщинський район
Попенківський197996Козельщинський район
Ударник199339Козельщинський район
Хорунжівський199325Козельщинський район
Дубове198240Котелевський район
Любка199367Котелевський район
Малорублівський1993222Котелевський район
Біловагівський198270Кременчуцький район
Байрак1979179Лубенський район
В'язівський197936Лубенський район
Крутий берег198250Лубенський район
Окіпський197931Лубенський район
Снітинський197934Лубенський район
Снітинський197934Лубенський район
Ревазівський1979300Новосанжарський район
Шедіївський1992273Новосанжарський район
Оржицький1982195Оржицький район
Тимківський198443Оржицький район
Чутівський1995742Оржицький район
Яблунівський198428Оржицький район
Березоворудський1992150Пирятинський район
Великокручанський199890Пирятинський район
Гурбинський1992400Пирятинський район
Давидівський1998120Пирятинський район
Сасинівський1992150Пирятинський район
Харківецький1992270Пирятинський район
Криворудський1992260Семенівський район
Лубкове1992260Семенівський район
Голованька199245Хорольський район
Єньки199283Хорольський район
Комишитовий1993364Хорольський район
Костюки1993237Хорольський район
Хвощівка1992120Хорольський район
Заплава річки Многа1994183Чорнухинський район
Піско-Удайський1992290Чорнухинський район
Сторожовий1989502Чутівський район

Ентомологічний

НазваРік заснуванняПлоща (га) Район
Тарасівський19893Оржицький район

Загальнозоологічний

НазваРік заснуванняПлоща (га) Район
Байрак1995197Зіньківський район
Сухий Яр199419Зіньківський район
Озерище197955Шишацький район

Ландшафтний

НазваСортуватиРік заснуванняПлоща (га) РайонСортувати
Весело-Мирське199866Гадяцький район
Пісоцько-Конькове1995204Гадяцький район
Заможнянський1995158Глобинський район
Батьки1995348Зіньківський район
Мужева Долина199482Зіньківський район
Слиньківщина199455Зіньківський район
Климівський1995415Карлівський район
Красноперівка1995317Карлівський район
Вишняки19941405Кобеляцький район
Вільховатський1994452Кобеляцький район
Жукове1994100Кобеляцький район
Крамареве1994217Кобеляцький район
Пелехи1994452Кобеляцький район
Перегонівський1994150Кобеляцький район
Ревущине1999616Кобеляцький район
Шарівка1993254Кобеляцький район
Пашене1994518Козельщинський район
Псільський1994915Козельщинський район
Хорішки1994735Козельщинський район
Заплава Псла1995885Комсомольська міська рада
Лісові озера1995715Комсомольська міська рада
Садочки1993300Котелевський район
Олегова Балка199353Красноградський район
Балка Широка1994383Кременчуцький район
Гора Пивиха1994285Кременчуцький район
Усть-Лип'янка19941200Машівський район
Урочище Березовий гай199964Миргородська міська рада
Осове199465Миргородський район
Клюсівський19957Новосанжарський район
Маячківський1994225Новосанжарський район
Новосанжарський19941112Новосанжарський район
Онішківський1995655Оржицький район
Кротенківський199429Полтавський район
Гарячківський ліс1993366Решетилівський район
Кузьменки1995270Решетилівський район
Щербаки1995289Решетилівський район
Кривенківський199594Семенівський район
Острів199560Семенівський район
Балка Мангаревщина199416Чорнухинський район
Монастирище1994733Чорнухинський район
Лизняна балка199360Чутівський район
Величківський199955Шишацький район
Говтва1995531Шишацький район

Лісовий

НазваРік заснуванняПлоща (га) Район
Половець199536Оржицький район
Іскрівський19932243Чутівський район

Орнітологічний

НазваРік заснуванняПлоща (га) Район
Лабурівський199450Котелевський район

Пам'ятки природи

Ботанічна

НазваСортуватиРік заснуванняПлоща (га) РайонСортувати
Дуб черешчатий1969Великобагачанський район
Дуб черешчатий1964Великобагачанський район
Березовий гайок19951Гадяцький район
Гадяцький бір19795Гадяцький район
Дуб черешчатий1992Гадяцький район
Дуб черешчатий1969Гадяцький район
Дуб черешчатий1992Гадяцький район
Дуб черешчатий1992Гадяцький район
Дуб черешчатий1969Гадяцький район
Дуб черешчатий1992Гадяцький район
Дуб черешчатий1984Гадяцький район
Дуби черешчаті19921Гадяцький район
Дубова алея19691Гадяцький район
Краснолуцький гай196975Гадяцький район
Липа1964Гадяцький район
Липа дрібнолиста1984Гадяцький район
Урочище Галочка1975115Гадяцький район
Дуби черешчаті1994Гребінківський район
Соснова алея19941Гребінківський район
Лісосмуга О.О.Ізмаїльського19795Диканський район
Пустовітка19946Диканський район
Храпачів Яр19945Зіньківський район
Барвінкова гора199515Котелевський район
Дуб черешчатий1975Котелевський район
Урочище Дуби19931Котелевський район
Дуб черешчатий1970Лохвицький район
Дуб черешчатий1989Лохвицький район
Дуб черешчатий1989Лохвицький район
Дубовий гай19891Лохвицький район
Сосновий парк197050Лохвицький район
Урочище Шумейкове196917Лохвицький район
Дуб черешчатий1982Лубенська міська рада
Дуби черешчаті1982Лубенська міська рада
Дубовий гай19791Лубенська міська рада
Дуб черешчатий1969Лубенський район
Жовтнева дача197257Лубенський район
Мгарська дача1969182Лубенський район
Морозівська дача1969865Лубенський район
Дуб черешчатий1982Миргородський район
Дуб черешчатий1989Миргородський район
Дуби черешчаті1989Миргородський район
Липова алея1979Миргородський район
Парк відпочинку19693Новосанжарський район
Дуб черешчатий1995Оржицький район
Дуб черешчатий1970Пирятинський район
Лісопарк острів Масальський198247Пирятинський район
Парк19821Пирятинський район
Березовий гай19701Полтавська міська рада
Бульвар Гоголя19702Полтавська міська рада
Бульвар Котляревського19701Полтавська міська рада
Дуб пірамідальний1975Полтавська міська рада
Дуб черешчатий1969Полтавська міська рада
Дуб черешчатий1982Полтавська міська рада
Дуб черешчатий1975Полтавська міська рада
Дуб черешчатий1975Полтавська міська рада
Дуб черешчатий1975Полтавська міська рада
Дуб черешчатий1970Полтавська міська рада
Дуб черешчатий1982Полтавська міська рада
Дуб черешчатий1982Полтавська міська рада
Дуб черешчатий1979Полтавська міська рада
Дуб черешчатий1979Полтавська міська рада
Дуб черешчатий1992Полтавська міська рада
Дуби черешчаті1970Полтавська міська рада
Дуби черешчаті1975Полтавська міська рада
Дуби черешчаті1975Полтавська міська рада
Дуби черешчаті1975Полтавська міська рада
Дубовий гай19792Полтавська міська рада
Дубовий гай19704Полтавська міська рада
Каштан кінський1989Полтавська міська рада
Каштанова алея19704Полтавська міська рада
Парк НВО "Еліта"19702Полтавська міська рада
Парк обласної лікарні197513Полтавська міська рада
Дуб черешчатий1992Полтавський район
Дуб черешчатий1982Полтавський район
Урочище Триби19795Полтавський район
Дуб черешчатий1995Решетилівський район
Дуб черешчатий1995Решетилівський район
Дуб черешчатий1995Решетилівський район
Дуби черешчаті1995Решетилівський район
Дуб черешчатий1964Семенівський район
Дуб черешчатий1989Семенівський район
Дуби черешчаті1993Семенівський район
Заічинські схили19953Семенівський район
Парк Богданівського цукрорадгоспу196410Семенівський район
Парк Веселоподільської селекстанції196419Семенівський район
Дуб черешчатий1992Хорольський район
Дуб черешчатий1992Хорольський район
Дуб черешчатий1970Хорольський район
Дуби черешчаті1992Хорольський район
Дубовий гай19821Хорольський район
Дуб черешчатий1979Шишацький район

Геологічна

НазваСортуватиРік заснуванняПлоща (га) РайонСортувати
Скеля-гранітний реєстр1970Кременчуцька міська рада
Виходи гранодіоритів19701Кременчуцький район
Головлева круча19922Кременчуцький район
Келеберда19795Кременчуцький район
Висачківський кар'єр199323Лубенський район
Лиса гора19695Миргородський район
Рудні піски19791Новосанжарський район
Бутова гора19695Шишацький район
Лиса гора19695Шишацький район

Гідрологічна

НазваРік заснуванняПлоща (га) Район
Джерело мінеральної води на території парку19642Миргородська міська рада
Мінеральне джерело1969Миргородський район
Криниця Петра І1979Полтавський район

Комплексна

НазваСортуватиРік заснуванняПлоща (га) РайонСортувати
Садиба199515Гадяцький район
Академія198334Карлівський район
Розрита могила19943Котелевський район
Міський сад19937Кременчуцька міська рада
Городище199519Лубенський район
Олександрівський горб199512Лубенський район
Киндинів сад19957Оржицький район
Урочище Берези19955Шишацький район

Парки-пам'ятки садово-паркового мистецтва

НазваСортуватиРік заснуванняПлоща (га) РайонСортувати
Бесідівщинський парк ім. Г.Перевери199327Гребінківський район
Придніпровський197540Кременчуцька міська рада
Парк Лубенського лісового технікуму197232Лубенський район
Дендрарій держсортомережі19822Машівський район
Зарізький19757Оржицький район
Жовтневий19646Полтавська міська рада
Парк агробіостанції педінституту19645Полтавська міська рада
Парк ім. Котляревського19705Полтавська міська рада
Парк на садибі Панаса Мирного19792Полтавська міська рада
Парк Перемоги197031Полтавська міська рада
Парк радгоспу-технікуму ім. А.С. Макаренка19643Полтавська міська рада
Петровський19643Полтавська міська рада
Куликівський197517Полтавський район
Парк радгоспу Партизан197212Семенівський район