Природно-заповідний фонд Сумської області

Природні заповідники

НазваРік заснуванняПлоща (га) Район
Михайлівська цілина20093336Лебединський район

Національні природні парки

НазваРік заснуванняПлоща (га) Район
Гетьманський200923360Охтирський, Тростянецький, Великописарівський райони
Деснянсько-Старогутський199916215Середино-Будський район

Регіональні ландшафтні парки

НазваРік заснуванняПлоща (га) Район
Сеймський199598858Конотопський район
Прудищанський19952538Ямпільський район

Заповідні урочища

НазваСортуватиРік заснуванняПлоща (га) РайонСортувати
Драгомирівщина19727Конотопський район
Глибнянське199551Краснопільський район
Ділянка лісу19703Краснопільський район
Ділянка лісу під Краснопіллям197018Краснопільський район
Ділянка лісу-219705Краснопільський район
Захаревська дача197034Краснопільський район
Білогриве198418Кролевецький район
Ділянка лісу197012Кролевецький район
Тіпка19707Кролевецький район
Липова алея19706Лебединська міська рада
Литовський бір1972914,2Охтирський район
Сосняк1980243Сумський район
Веселе197036Тростянецький район
Ділянка лісу20005Тростянецький район
Ділянка лісу197012Тростянецький район
Залугове19704Тростянецький район
Красне197016Тростянецький район
Макове197016Тростянецький район
Нескучанська дача19706Тростянецький район
Нескучанська дача19706Тростянецький район
Сумська діброва200022Тростянецький район
Ділянка лісу19702Ямпільський район
Ділянка лісу19705Ямпільський район
Ділянка лісу197020Ямпільський район
Кремлянська дача197011Ямпільський район
Підівоцько-Чуйківська дача197025Ямпільський район
Прудищанська дача19704Ямпільський район
Свеська дача197012Ямпільський район
Туранівська дача19707Ямпільський район

Природно-заповідний фонд загальнодержавного значення

Заказники

Ботанічний

НазваРік заснуванняПлоща (га) Район
Банний яр1974236Сумський район

Гідрологічний

НазваСортуватиРік заснуванняПлоща (га) РайонСортувати
Бакирівський19772338Охтирський район
Климентівський19981007,5Охтирський район
Хухрянський19803989Охтирський район
Андріяшівсько-Гудимівський19771156Роменський район
Біловодський19801200Роменський район

Ландшафтний

НазваРік заснуванняПлоща (га) Район
Середньо-Сеймський19872001Білопільський район
Шалигинський19902911,7Глухівський район

Лісовий

НазваРік заснуванняПлоща (га) Район
Урочище Великий бір19781167Шосткинський район

Орнітологічний

НазваРік заснуванняПлоща (га) Район
Журавлиний1994258Сумський район

Пам'ятки природи

Ботанічна

НазваРік заснуванняПлоща (га) Район
Яблуня-колонія19980,1Кролевецький район

Гідрологічна

НазваРік заснуванняПлоща (га) Район
Озеро Шелехівське19757Лебединський район

Зоологічна

НазваРік заснуванняПлоща (га) Район
Урочище Боромля197555Конотопський район

Парки-пам'ятки садово-паркового мистецтва

НазваРік заснуванняПлоща (га) Район
Кияницький199055,7Сумський район
Тростянецький1990256Тростянецький район

Дендрологічні парки

НазваРік заснуванняПлоща (га) Район
Сумський дендрологічний парк198721Сумський район

Природно-заповідний фонд місцевого значення

Заказники

Ботанічний

НазваСортуватиРік заснуванняПлоща (га) РайонСортувати
Мутинський1977347Конотопський район
Андріївський197737Кролевецький район
Ретинський197730Кролевецький район
Ставище197730Кролевецький район
Тулиголівський197722Кролевецький район
Голубців199516Недригайлівський район
Саївський199510Недригайлівський район
Мариця197714Путивльський район
Борозенківський1980295Роменський район
Хмелівський198082Роменський район
Підліснівський199520Сумський район
Воронізький1980340Шосткинський район

Геологічний

НазваРік заснуванняПлоща (га) Район
Камінські піщаники19803Кролевецький район
Гора Золотуха198016Роменський район

Гідрологічний

НазваСортуватиРік заснуванняПлоща (га) РайонСортувати
Тернівський1985245Буринський район
Ямний1992697Великописарівський район
Гружчанський19911332Конотопський район
Присеймівський1983102Конотопський район
Дерновський1992338Краснопільський район
Миропільський19791305Краснопільський район
Олександрійський198387Краснопільський район
Ретивський1981108Кролевецький район
Бобрицький198534Лебединський район
Галине болото1992220Лебединський район
Перелісківський198126Лебединський район
Шелехівський1992481Лебединський район
Верхньосульський19791055Недригайлівський район
Недригайлівський1983749Недригайлівський район
Юр'ївський1979211Путивльський район
Миколаївський1981164Роменський район
Верхньосульський-21992231Сумський район
Ворожбянський19791228Сумський район
Дорошівський198222Ямпільський район

Ентомологічний

НазваРік заснуванняПлоща (га) Район
Комишанський19844Недригайлівський район
Боромлянський19826Тростянецький район

Загальнозоологічний

НазваСортуватиРік заснуванняПлоща (га) РайонСортувати
Бобровий1981163Білопільський район
Вирівський1981215Білопільський район
Кочубеївський198176Кролевецький район
Байбачий200110Роменський район
Золотарівський2001151Сумський район

Ландшафтний

НазваСортуватиРік заснуванняПлоща (га) РайонСортувати
Верхньоесманський19792913Глухівський район
Бочечанський198398Конотопський район
Єзучський1983669Конотопський район
Мовченський1983706Путивльський район
Монастирський ліс1995864Путивльський район
Битицький1984868Сумський район
Вільшанківський1997132Сумський район
Могрицький199515Сумський район
Лисиця1992143Тростянецький район
Діброва1992767Шосткинський район

Лісовий

НазваРік заснуванняПлоща (га) Район
Острів1992272Середино-Будський район
Богданівський19801489Шосткинський район
Ушинський1975104Шосткинський район

Орнітологічний

НазваРік заснуванняПлоща (га) Район
Ульянівський1983163Білопільський район

Пам'ятки природи

Ботанічна

НазваСортуватиРік заснуванняПлоща (га) РайонСортувати
Гетьманський дуб2000Глухівська міська рада
Екзотичні дерева Глухівського педінституту19991Глухівська міська рада
Дуб1973Глухівський район
Кедр сибірський1981Глухівський район
Сосни19731Глухівський район
Сосна в урочищі Реутинці1999Кролевецький район
Репівські дуби19852Лебединська міська рада
Дуб в селі Будилка1981Лебединський район
Дуб біля хутора Миргородцеве1992Липоводолинський район
Дуб в селі Підставки1992Липоводолинський район
Дуб в урочищі Пробужка1992Липоводолинський район
Дуб біля школи1990Охтирська міська рада
Дуб заводу медичних меблів1990Охтирська міська рада
Дубові насадження19721Охтирський район
Дуб1981Путивльський район
Дуби1973Путивльський район
Новослобідські дуби1972Путивльський район
Дуб біля села Мокіївка1973Роменський район
Дуб Гаркуші1972Роменський район
Дуби біля села Кропивинці1972Роменський район
Дуби біля села Рогинці1990Роменський район
Дуби в місті Ромни1972Роменський район
Група екзотичних дерев1972Сумська міська рада
Дуб на вулиці Антонова1984Сумська міська рада
Дуб на вулиці Кірова1990Сумська міська рада
Дуб на вулиці Петропавлівська1972Сумська міська рада
Липові насадження19721Сумська міська рада
Дерева Паліцина2000Сумський район
Дуби на вулиці Миру1980Тростянецький район
Тростянецькі липи19771Тростянецький район

Геологічна

НазваРік заснуванняПлоща (га) Район
Оголення пісків Полтавського ярусу19725Лебединський район
Шпилі Полтавського ярусу19725Сумський район

Гідрологічна

НазваСортуватиРік заснуванняПлоща (га) РайонСортувати
Річківська криниця2001Білопільський район
Джерела біля села Вікторове1977Глухівський район
Джерело1977Глухівський район
Заруцькі джерела19771Глухівський район
Сварківські джерела19771Глухівський район
Сім джерел19731Глухівський район
Ходинські джерела1973Глухівський район
Джерело-криниця1982Кролевецький район
Криниця біля села Антоненкового1995Липоводолинський район
Джерело в урочищі Будилок1995Недригайлівський район
Джерело1984Охтирський район
Джерела1983Путивльський район
Озеро Червоне200031Путивльський район
Спадщанське озеро200015Путивльський район
Джерела біля села Артюхівка1973Роменський район
Джерела в селі Гришине1973Роменський район
Джерела в урочищі Потеряйкін яр1973Роменський район
Джерело1973Роменський район
Джерело біля села Дубина1983Роменський район
Джерело біля села Малі Бубни1973Роменський район
Джерело біля села Рогинці1973Роменський район
Джерело в урочищі Цемкалка1990Роменський район
Джерело Ведмедок1973Роменський район
Панська криниця19991Середино-Будський район
Джерело Барвінкове-11983Сумський район
Джерело Барвінкове-21983Сумський район
Джерело Вакалівське19721Сумський район
Озеро Журавлине19812Сумський район
Синя криниця19751Ямпільський район
Туранівська криниця1999Ямпільський район

Парки-пам'ятки садово-паркового мистецтва

НазваСортуватиРік заснуванняПлоща (га) РайонСортувати
Куянівський19727Білопільський район
Шкуратівський19913Білопільський район
Кириківський19752Великописарівський район
Великобобрицький19728Краснопільський район
Камінський19804Кролевецький район
Кочубеївський197222Кролевецький район
Ярославецький197220Кролевецький район
Тернівський197022Недригайлівський район
Волокитинський197211Путивльський район
Огнівщина197243Роменська міська рада
Пивний ліс19735Роменська міська рада
Басівський197326Сумська міська рада
Веретенівський197317Сумська міська рада
Сумський19715Сумська міська рада
Низівський19726Сумський район
Рогізнянський197012Сумський район
Хотінський198953Сумський район
Гребениківський197213Тростянецький район
Воздвиженський197243Ямпільський район

Ботанічні сади

НазваРік заснуванняПлоща (га) Район
Ботсад державного педадогічного університету ім. А.С.Макаренка19735Сумська міська рада