Природно-заповідний фонд Тернопільської області

Природні заповідники

НазваРік заснуванняПлоща (га) Район
Медобори199010521Гусятинський, Підволочиський райони
Медобори
(Кременецькі гори)
199010521Кременецький район

Національні природні парки

НазваРік заснуванняПлоща (га) Район
Дністровський каньйон201010829Монастириський, Бучацький, Заліщицький, Борщівський райони
Кременецькі гори20096951Шумський, Кременецький район

Регіональні ландшафтні парки

НазваРік заснуванняПлоща (га) Район
Зарваницький1994283Теребовлянський район
Загребелля1994630Тернопільська міська рада

Заповідні урочища

НазваРік заснуванняПлоща (га) Район
Долинянське19831Бучацький район
Васильківці1987394Гусятинський район
Хрещатико-Звенячинське198425Заставнівський район
Березина198321Лановецький район
Каленикові гори198318Лановецький район
Бобрів гай199043Шумський район

Природно-заповідний фонд загальнодержавного значення

Заказники

Ботанічний

НазваСортуватиРік заснуванняПлоща (га) РайонСортувати
Голицький198260Бережанський район
Шупарський1987695Борщівський район
Яблунівський19822103Гусятинський район
Жижавський1974155Заліщицький район
Обіжевський1974162Заліщицький район
Урочище Криве197856Заліщицький район
Веселівський1982151Кременецький район
Довжоцький1987105Шумський район

Гідрологічний

НазваРік заснуванняПлоща (га) Район
Серетський19801192Зборівський район
Семиківський1980164Теребовлянський район

Ландшафтний

НазваРік заснуванняПлоща (га) Район
Касперівський1977818Борщівський район

Лісовий

НазваРік заснуванняПлоща (га) Район
Дача Галілея19741856Чортківський район
Суразька дача19783864Шумський район

Орнітологічний

НазваРік заснуванняПлоща (га) Район
Чистилівський1980321Тернопільський район

Пам'ятки природи

Ботанічна

НазваРік заснуванняПлоща (га) Район
Урочище Подільська бучина в Іванкові197520Борщівський район
Урочище Глоди197516Заліщицький район
Урочище Заліщицька діброва в Шутроминцях197585Заліщицький район

Геологічна

НазваСортуватиРік заснуванняПлоща (га) РайонСортувати
Печера Вертеба1971Борщівський район
Печера Кришталева1963Борщівський район
Печера Озерна1971Борщівський район
Печера Оптимістична1971Борщівський район
Печера Ювілейна1971Борщівський район
Печера Перлина1971Гусятинський район
Печера Млинки1971Чортківський район

Комплексна

НазваРік заснуванняПлоща (га) Район
Урочище Трубчин19755Борщівський район

Парки-пам'ятки садово-паркового мистецтва

НазваСортуватиРік заснуванняПлоща (га) РайонСортувати
Раївський парк199020Бережанський район
Більче-Золотецький парк199011Борщівський район
Скала-Подільський парк199026Борщівський район
Вишнівецький парк19908Збаразький район

Дендрологічні парки

НазваРік заснуванняПлоща (га) Район
Гермаківський дендрологічний парк198356Борщівський район
Хоростківський дендрологічний парк198318Гусятинський район

Ботанічні сади

НазваРік заснуванняПлоща (га) Район
Кременецький ботанічний сад1990200Кременецький район

Природно-заповідний фонд місцевого значення

Заказники

Ботанічний

НазваСортуватиРік заснуванняПлоща (га) РайонСортувати
Гора Лисоня19903Бережанський район
Кизиловий гай199010Бережанський район
Малоурманывський199019Бережанський район
Могила19903Бережанський район
Тростянецький №119906Бережанський район
Тростянецький №2199010Бережанський район
Урочище Сторожисько19905Бережанський район
Вовковецький198431Борщівський район
Королівський198412Борщівський район
Пищатинський199418Борщівський район
Романського197712Борщівський район
Сапогівський197728Борщівський район
Урочище Кривиця19945Борщівський район
Федорівський197714Гусятинський район
Синьків197710Заліщицький район
Урочище Бубнівка199422Заліщицький район
Урочище Вівошів199418Заліщицький район
Урочище Каштелянка1994153Заліщицький район
Харитонівський19945Заліщицький район
Добриводський198319Збаразький район
Колоденський199042Збаразький район
Урочище Колодно №1199418Збаразький район
Урочище Колодно №2199428Збаразький район
Урочище Пожарниця199064Збаразький район
Урочище Чарівщина197760Збаразький район
Шляхтинецький197736Збаразький район
Урочище Городище197712Зборівський район
Комарівський199447Козівський район
Мала Андруга198331Кременецький район
Урочище Олексюки197754Кременецький район
Білозірська заплава р.Збруч199412Лановецький район
Заплава річки Жирак19947Лановецький район
Кіптиха199440Лановецький район
Горожанка199014Монастириський район
Гостра могила №1199415Підволочиський район
Гостра могила №219947Підволочиський район
Жеребківський199410Підволочиський район
Мужилівський20008Підгаєцький район
Урочище Вивірки19908Підгаєцький район
Підгорянський19948Теребовлянський район
Довжанський197737Тернопільський район
Іванівський197757Тернопільський район
Урочище Чагарі кутківецькі197787Тернопільський район
Давидківський198310Чортківський район
Кутянський луг199064Шумський район
Стіжоцькі чорниці №1199061Шумський район
Стіжоцькі чорниці №2199041Шумський район
Цеценівський197758Шумський район

Гідрологічний

НазваСортуватиРік заснуванняПлоща (га) РайонСортувати
Горинський1983106Кременецький район
Малобережецький199060Кременецький район
Збручанський1996160Підволочиський район
Мединський198318Підволочиський район
Ласковецько-Вербовецький199428Теребовлянський район
Горішньоівачівський198337Тернопільський район

Загальнозоологічний

НазваСортуватиРік заснуванняПлоща (га) РайонСортувати
Звіринець19862302Бережанський район
Поточани1986722Бережанський район
Озерянський19864184Борщівський район
Межеліски198648Бучацький район
Пуликове1986544Бучацький район
Савинське1986353Бучацький район
Чемерове1986159Бучацький район
За Броварем19943117Гусятинський район
Кобилівський19901603Збаразький район
Малоберезовицько-Іванчанський19902553Збаразький район
Залісся1986400Зборівський район
Мільно-Бліхівський19863488Зборівський район
Ішківський19861251Козівський район
Білокриницький1986457Кременецький район
Воронуха19864814Кременецький район
Заброддя1986435Кременецький район
Скит1986468Кременецький район
Вербовецько-Заліський19862699Лановецький район
Ковалівський19862959Монастириський район
Криниця19861052Монастириський район
Подільсько-Сороцький19862384Підволочиський район
Буда1986398Підгаєцький район
Довге1986376Підгаєцький район
Рудники1986418Підгаєцький район
Кобиловолоко-Благівщинський19863222Теребовлянський район
Звіринець-Білецький1986309Чортківський район
Коцюбинчики19863205Чортківський район
Волинський1986689Шумський район
Зелений дуб-21986518Шумський район
Котячин-Биківці1986178Шумський район
Людвище19862080Шумський район
Рохманівський бобрів гай199415Шумський район
Цеценівський бобрів гай199418Шумський район

Іхтіологічний

НазваРік заснуванняПлоща (га) Район
Городоцько-Добрівлянський198451Заліщицький район
Касперівсько-Городоцький198437Заліщицький район
Козівський19942Козівський район

Ландшафтний

НазваРік заснуванняПлоща (га) Район
Глущинецький199951Підволочиський район
Полупанівська Свята гора199411Підволочиський район

Лісовий

НазваРік заснуванняПлоща (га) Район
Резерват клонів дуба звичайного199430Чортківський район

Орнітологічний

НазваСортуватиРік заснуванняПлоща (га) РайонСортувати
Урочище Кашталівка199460Бережанський район
Ішківський199480Козівський район
Підволочиський199627Підволочиський район
Скалатський199620Підволочиський район
Боричівський199614Теребовлянський район
Іванівський199618Теребовлянський район
Романівський199630Теребовлянський район
Солов'їний гай19947Шумський район

Пам'ятки природи

Ботанічна

НазваСортуватиРік заснуванняПлоща (га) РайонСортувати
Бережанська бучина198321Бережанський район
Бук лісовий1994Бережанський район
Бук лісовий1994Бережанський район
Ділянка цілини в урочищі Гутисько199918Бережанський район
Дуб Б.Хмельницького1964Бережанський район
Дуб Богатир1970Бережанський район
Дуб Велетень1970Бережанський район
Дуб звичайний1970Бережанський район
Кур'янівська бучина19942Бережанський район
Кур'янівська липа1984Бережанський район
Кур'янівський модринник200010Бережанський район
Нараївська бучина19945Бережанський район
Урочище Лисиця19943Бережанський район
Урочище Ступник19941Бережанський район
Хвалкова дача199910Бережанський район
Більче-Золотецька ділянка №119771Борщівський район
Більче-Золотецька ділянка №219771Борщівський район
Більче-Золотецькі тополі2000Борщівський район
Бук-одинак1971Борщівський район
Вікові дуби1990Борщівський район
Гермаківська бучина19811Борщівський район
Гермаківські липи1977Борщівський район
Горіх чорний1977Борщівський район
Горіх чорний1977Борщівський район
Горіх чорний (ділянка №1)19772Борщівський район
Горіх чорний (ділянка №2)19941Борщівський район
Горіх чорний (ділянка №3)19942Борщівський район
Горіх чорний (ділянка №4)19943Борщівський район
Горіх чорний (ділянка №5)1994Борщівський район
Дзвенигородська степова ділянка №119773Борщівський район
Дзвенигородська степова ділянка №220002Борщівський район
Дзвенигородські дуби1977Борщівський район
Дуб Вигодський1977Борщівський район
Дуб звичайний1994Борщівський район
Дуб звичайний1994Борщівський район
Дуб Констанційський1977Борщівський район
Дуб Надзбручанський1977Борщівський район
Дуб Розсохський1990Борщівський район
Дуб Скала-Подільський1971Борщівський район
Дуб скельний1977Борщівський район
Дуби-брати трьохстовбурні1977Борщівський район
Еталон модриново-ясеневого насадження з домішками сосни і дуба звичайн19944Борщівський район
Іванківські липи1994Борщівський район
Карія біла1977Борщівський район
Кривченська степова ділянка19779Борщівський район
Куртина дуба червоного1977Борщівський район
Мельнице-Подільська стінка19775Борщівський район
Модрина європейська1994Борщівський район
Мушкатівська бучина19817Борщівський район
Надустянська ділянка19772Борщівський район
Олексинська ділянка19771Борщівський район
Сапогівські буки19713Борщівський район
Скала-Подільська діброва198113Борщівський район
Скала-Подільський ясен1977Борщівський район
Урожайнівська тополя1977Борщівський район
Устянська ділянка19772Борщівський район
Шупарська бучина №119818Борщівський район
Шупарська бучина №3200019Борщівський район
Шупарський феномен19771Борщівський район
Вадівська бучина19816Бучацький район
Гніздо лип №11983Бучацький район
Гніздо лип №21983Бучацький район
Дуб 5-ти стовбурний1996Бучацький район
Дуб Вадівський1977Бучацький район
Дуб Золотопотіцький №11977Бучацький район
Дуб Золотопотіцький №21990Бучацький район
Дуб Соколівський1977Бучацький район
Золота липа1969Бучацький район
Золотопотіцька березина198117Бучацький район
Золотопотіцька дубина19945Бучацький район
Коропецька діброва197720Бучацький район
Монастириська ділянка19901Бучацький район
Рукомишський явір1977Бучацький район
Цвітівська липа1977Бучацький район
Язловецька діброва №119811Бучацький район
Язловецька діброва №219815Бучацький район
Бук пурпуролистий1977Гусятинський район
Бук пурпуролистий1977Гусятинський район
Васильківська степова ділянка19945Гусятинський район
Глібівська тополя1977Гусятинський район
Гора Любовня19773Гусятинський район
Гусятинська тополя1994Гусятинський район
Гусятинські вікові липи1990Гусятинський район
Дерево Міцкевича1996Гусятинський район
Дуб Трентовського1977Гусятинський район
Дуб Яблунівський1977Гусятинський район
Дубова алея1977Гусятинський район
Копичинська бучина19771Гусятинський район
Куртина вікових дубів1990Гусятинський район
Сосна Веймутова1977Гусятинський район
Хоростківська тополя1977Гусятинський район
Яблунівська липа1977Гусятинський район
Березова діброва в Шутроминцях197714Заліщицький район
Берем'янська наскельно-степова ділянка197718Заліщицький район
Богданівський степ19778Заліщицький район
Бундук канадський1977Заліщицький район
Гінкго дволопатеве1977Заліщицький район
Горіх ведмежий №11977Заліщицький район
Горіх чорний1977Заліщицький район
Горіх чорний1977Заліщицький район
Горіх чорний (ділянка №6)19771Заліщицький район
Деренівська стінка19776Заліщицький район
Дорошівська діброва198119Заліщицький район
Дуб 4-х стовбурний1977Заліщицький район
Дуб Діброви1977Заліщицький район
Дуб Довбуша1977Заліщицький район
Дуб колоновидної форми1977Заліщицький район
Дуб Литяцький1969Заліщицький район
Дуб Устецький1971Заліщицький район
Дуби Тараса Бульби1977Заліщицький район
Зозулинецька степова ділянка19772Заліщицький район
Зозулинська степова ділянка №219771Заліщицький район
Лисичниківські липи1994Заліщицький район
Новосілківські берести1977Заліщицький район
Сильківська степова ділянка20009Заліщицький район
Софора японська1977Заліщицький район
Стінка Городок-Костільники200011Заліщицький район
Стінка-Криве19715Заліщицький район
Устечківська ділянка19771Заліщицький район
Хмелівська ділянка19776Заліщицький район
Шутроминські дуби1971Заліщицький район
Біогрупа з 9-х вікових буків1994Збаразький район
Горіх чорний1977Збаразький район
Збаразька ділянка первоцвіту весняного19962Збаразький район
Котюжинська ділянка19839Збаразький район
Луб'янківська дубина19942Збаразький район
Модрина японська1994Збаразький район
Модрина японська в урочищі Луб'янки19771Збаразький район
Олишковецька ділянка19948Збаразький район
Оприлівські папороті19941Збаразький район
Чумацька ділянка19907Збаразький район
Гарбузівська дубина19942Зборівський район
Горіх чорний1977Зборівський район
Дуб Мильнівський1999Зборівський район
Куртина вікових дубів1977Зборівський район
Ніщенські липи1977Зборівський район
Дуб Конюхівський №11977Козівський район
Дуб Конюхівський №21977Козівський район
Дуб Конюхівський №31977Козівський район
Липа Богдана Хмельницького1977Козівський район
Рогівська ділянка19903Козівський район
Степова ділянка Торки19998Козівський район
Урманська бучина199615Козівський район
Чорнокорі буки1977Козівський район
Бук пурпуролистий1977Кременецький район
Буково-соснові культури19777Кременецький район
Великомлинівецький берест1977Кременецький район
Верба біла1990Кременецький район
Катальпа №11977Кременецький район
Катальпа №21977Кременецький район
Кедр сибірський1977Кременецький район
Кременецька бучина19771Кременецький район
Липова алея19771Кременецький район
Модриново-букове насадження19774Кременецький район
Почаївська липа1977Кременецький район
Сосна пірамідальна звичайна1977Кременецький район
Сосна чорна1994Кременецький район
Шкільна липа1977Кременецький район
Ялиця каліфорнійська1977Кременецький район
Ясен однолистий2000Кременецький район
Бучина в урочищі Братерщина20004Лановецький район
Малокусковецька ділянка19832Лановецький район
Модриново-кленове насадження в урочищі Братерщина19772Лановецький район
Огризківські буки1977Лановецький район
Оришківська ділянка19832Лановецький район
Степова ділянка Могила19831Лановецький район
Чайчинецька бучина19772Лановецький район
Вістрянська діброва197710Монастириський район
Дуб звичайний1994Монастириський район
Дуб звичайний1994Монастириський район
Дуб звичайний1994Монастириський район
Коропецька грабина19819Монастириський район
Коропецька ясенина19811Монастириський район
Лісові культури модрини європейської19967Монастириський район
Марковецька бучина19813Монастириський район
Монастириська бучина19964Монастириський район
Монастириські ясени1969Монастириський район
Сосна чорна коропецька №119962Монастириський район
Сосна чорна коропецька №219961Монастириський район
Татри19962Монастириський район
Яргорівська бучина №1198326Монастириський район
Яргорівська бучина №2198128Монастириський район
Яргорівська бучина №3198111Монастириський район
Дуб Король1977Підволочиський район
Дуб Полупанівський1983Підволочиський район
Кам'янківська степова ділянка19903Підволочиський район
Полупанівські буки19831Підволочиський район
Скалатська степова ділянка19771Підволочиський район
Бук лісовий1994Підгаєцький район
Горіх чорний1970Підгаєцький район
Завалівська бучина №119909Підгаєцький район
Завалівська бучина №2199422Підгаєцький район
Завалівський платан1990Підгаєцький район
Мужилівська діброва200018Підгаєцький район
Рудницька бучина199022Підгаєцький район
Тростянецька бучина19964Підгаєцький район
Буданівські буки19941Теребовлянський район
Горіх ведмежий №21999Теребовлянський район
Група екзотів1987Теребовлянський район
Деренівська ділянка19902Теребовлянський район
Довгівська липа1994Теребовлянський район
Зеленчанська ділянка19905Теребовлянський район
Микулинецькі буки1994Теребовлянський район
На могилі199910Теребовлянський район
Папірнянська діброва19909Теребовлянський район
Сосна австрійська1977Теребовлянський район
Сосна чорна теребовлянська19775Теребовлянський район
Степова ділянка Заздрість19996Теребовлянський район
Теребовлянська бучина199049Теребовлянський район
Теребовлянська дубина19946Теребовлянський район
Ясен однолистий плакучої форми1977Теребовлянський район
Дуб Тернопільський1987Тернопільська міська рада
Заповідний куточок1994Тернопільська міська рада
Тернопільська липа1977Тернопільська міська рада
Вікові дерева модрини1994Тернопільський район
Дуб звичайний1994Тернопільський район
Дуб Товстолугівський1994Тернопільський район
Дуби братів Місулів1994Тернопільський район
Тернопільська діброва19901Тернопільський район
Дуб Бичківський1977Чортківський район
Дуб звичайний1994Чортківський район
Дуб звичайний1994Чортківський район
Дуб звичайний1994Чортківський район
Дуб звичайний1994Чортківський район
Дуб звичайний1994Чортківський район
Дуб звичайний1994Чортківський район
Дуб звичайний1994Чортківський район
Дуб Межовий1977Чортківський район
Дуб пірамідальної форми1994Чортківський район
Дубівська липа1983Чортківський район
Колиндянська грабина19819Чортківський район
Косівський ясен1994Чортківський район
Сосна Веймутова1994Чортківський район
Антонівецький сосняк199413Шумський район
Білокриницька бучина №1199410Шумський район
Білокриницька бучина №219948Шумський район
Діброва Зелений дуб19815Шумський район
Дуб звичайний1994Шумський район
Дуб звичайний1994Шумський район
Дуб Суразький1990Шумський район
Дуби Тараса Шевченка1977Шумський район
Забродівська діброва №119819Шумський район
Забродівська діброва №219907Шумський район
Модрина європейська1994Шумський район
Платан лондонський1977Шумський район
Сосна звичайна1994Шумський район
Сосна звичайна1994Шумський район
Сосна Лесі Українки1977Шумський район
Стіжоцький сосняк199023Шумський район

Геологічна

НазваСортуватиРік заснуванняПлоща (га) РайонСортувати
Кур'янівські феномени19831Бережанський район
Чортів камінь1977Бережанський район
Альбські відклади в Більче-Золотому1977Борщівський район
Бабинецький менгір1977Борщівський район
Відслонення крейдової системи в с.Пилипче19771Борщівський район
Відслонення силуру в Скала-Подільській1996Борщівський район
Відслонення силуру в Трубчині19771Борщівський район
Девонські відклади19771Борщівський район
Дзвенигородські відслонення силуру1984Борщівський район
Печера Двох озер1977Борщівський район
Печера Збручанська1977Борщівський район
Печера На Хомах1977Борщівський район
Печера Славка19961Борщівський район
Печера Язичеська19771Борщівський район
Силурійські відклади в Кудринцях19772Борщівський район
Силурійські відклади в Окопах19771Борщівський район
Силурійсько-девонські відклади в Дністровому19771Борщівський район
Худиківські відслонення нижньокрейдових відкладів19772Борщівський район
Відслонення міоценових відкладів у Бучані1983Бучацький район
Монастирська скеля19771Бучацький район
Переволоцькі травертинові скелі19771Бучацький район
Печера Жолоби19772Бучацький район
Рівна скеля19711Бучацький район
Рукомишські скелі19771Бучацький район
Скелі семи джерел19771Бучацький район
Гусятинське відслонення силуру19961Гусятинський район
Відслонення п'ятої тераси Дністра1983Заліщицький район
Відслонення шостої тераси Дністра1983Заліщицький район
Дністровські феномени19771Заліщицький район
Дорогичівські скелі19771Заліщицький район
Заліщицький горизонт нижнього девону19872Заліщицький район
Іване-Золотецький розріз нижнього девону19772Заліщицький район
Карстова лійка Мархонівка19941Заліщицький район
Карстова лійка Язвінь19941Заліщицький район
Касперівські скелі19775Заліщицький район
Касперівські сфінкси1977Заліщицький район
Печера Нагірянська19945Заліщицький район
Сеноманські богатирі1977Заліщицький район
Травертинові скелі19771Заліщицький район
Устецький розріз нижнього девону19771Заліщицький район
Відслонення нижнього сармату в Залісцях19771Збаразький район
Гора Бабина19777Збаразький район
Гора Довбуша197719Збаразький район
Залісецький яр19774Збаразький район
Киданецькі скелі19901Збаразький район
Міоценові відклади в Добриводах19771Збаразький район
Місце знахідок решток мамонта1977Збаразький район
Плейстоценові відклади грунтіів1983Збаразький район
Яр Жаб'як197711Збаразький район
Останці Подільських Товтр19901Зборівський район
Відслонення крейди в Кременці1977Кременецький район
Відслонення крем'яних утворень1983Кременецький район
Скелі Словацького19771Кременецький район
Старопочаївський яр19771Кременецький район
Буглівський стратотип1983Лановецький район
Плейстоценові відклади1994Лановецький район
Відслонення девону в с.Вістря №11983Монастириський район
Відслонення девону в с.Вістря №21983Монастириський район
Відслонення міоценових відкладів1983Монастириський район
Відслонення середнього девону в Коржовій1977Монастириський район
Відслонення юрських відкладів1984Монастириський район
Велике сідло198315Підволочиський район
Останці Подільських товтрів19831Підволочиський район
Останці Сарматського моря19831Підволочиський район
Карстові лійки в Шумлянах19775Підгаєцький район
Відслонення нижнього девону19941Тернопільський район
Відслонення девону в м.Чорткові1983Чортківський район
Гравітаційні складки19771Чортківський район
Печера Угринь1977Чортківський район
Печера Улашківська1977Чортківський район
Гора Пустельна19772Шумський район
Гора Стіжок197710Шумський район
Гора Уніяс19846Шумський район
Гора Червоний камінь19772Шумський район
Данилова гора197711Шумський район

Гідрологічна

НазваСортуватиРік заснуванняПлоща (га) РайонСортувати
Виток річки Нараївка1994Бережанський район
Гутянські джерела19942Бережанський район
Джерела в Лозах19942Бережанський район
Джерело Зелена криниця1994Бережанський район
Заліські джерела19941Бережанський район
Каскад Сокілецький джерел19941Бережанський район
Куропатницьке джерело19941Бережанський район
Монастириські джерела19941Бережанський район
Панські джерела19901Бережанський район
Тростянецькі джерела19943Бережанський район
Королівське джерело1977Борщівський район
Ниврянське джерело1977Борщівський район
Пилатківське джерело1977Борщівський район
Каскад русилівських водоспадів19772Бучацький район
Переволоцькі джерела з водоспадами19771Бучацький район
Сокілецькі водоспади19771Бучацький район
Джерело Біла криниця2000Гусятинський район
Джерело у Сліпному яру1977Гусятинський район
Озерця Вікнини1977Гусятинський район
Вигодське джерело1977Заліщицький район
Джерело Біла криниця1994Заліщицький район
Червоногородський водоспад19771Заліщицький район
Дубівецьке джерело2000Збаразький район
Урочище Провалля19995Збаразький район
Джерела в селі Ніще1977Зборівський район
Залізецьке джерело1983Зборівський район
Джерела в урочищі Кривуля19946Козівський район
Долина джерел в Торках19904Козівський район
Плотицьке джерело1977Козівський район
Витік річки Горинь2000Кременецький район
Зелена криниця №119831Лановецький район
Передмірське джерело1994Лановецький район
Джерело в Маркові1990Монастириський район
Зелена криниця №219943Підволочиський район
Підволочиське джерело1990Підволочиський район
Скориківське болото199011Підволочиський район
Підгаєцьке джерело1999Підгаєцький район
Болото Скабор19771Теребовлянський район
Налужанське джерело1990Теребовлянський район
Осталецьке джерело1994Теребовлянський район
Романівське джерело1994Теребовлянський район
Сороцьке джерело1994Теребовлянський район
Сущинські джерела19941Теребовлянський район
Тернопільське джерело1977Тернопільська міська рада
Тернопільські джерела1994Тернопільська міська рада
Борухівські озерця19775Тернопільський район
Дичківське джерело2000Тернопільський район
Миролюбівське джерело1994Тернопільський район
Озерце Безодня1994Тернопільський район
Острівське джерело1994Тернопільський район
Джерело Червона криниця1999Чортківський район
Джерело Святої Анни2000Шумський район

Зоологічна

НазваРік заснуванняПлоща (га) Район
Скала-Подільська колонія чапель197111Борщівський район
Сокілецька колонія чапель19777Бучацький район
Резервант змій19904Теребовлянський район

Парки-пам'ятки садово-паркового мистецтва

НазваСортуватиРік заснуванняПлоща (га) РайонСортувати
Гримайлівський парк197713Гусятинський район
Заліщицький парк19775Заліщицький район
Залишки старовинного парку в с.Бережанка19941Лановецький район
Коропецький парк19776Монастириський район
Залишки старовинного парку в с. Млиниська19948Теребовлянський район
Сквер ім.Шевченка19771Тернопільська міська рада
Сквер по вул. Чорновола19771Тернопільська міська рада
Старий парк19775Тернопільська міська рада
Плотицький197710Тернопільський район

Дендрологічні парки

НазваСортуватиРік заснуванняПлоща (га) РайонСортувати
Бережанський дендрологічний парк19965Бережанський район
Дендрологічний парк Заліщицький19962Заліщицький район
Козівський дендропарк Лісова пісня19963Козівський район
Білокриницький дендрологічний парк196816Кременецький район
Настасівський дендрологічний парк19962Тернопільський район
Суразький дендропарк ім.Дубровинського19675Шумський район

Зоологічні парки

НазваРік заснуванняПлоща (га) Район
Лановецький зооботсад199610Лановецький район

Ботанічні сади

НазваРік заснуванняПлоща (га) Район
Почаївський ботсад лікарських рослин199630Кременецький район
Галицький ботсад лікарських рослин199128Тернопільський район