Природно-заповідний фонд Вінницької області

Національні природні парки

НазваРік заснуванняПлоща (га) Район
Кармелюкове Поділля201020203Чечельницький та Тростянецький райони

Заповідні урочища

НазваСортуватиРік заснуванняПлоща (га) РайонСортувати
Жолоби19995Барський район
Лиса гора19993Бершадський район
Вороновицьке19837Вінницький район
Вороновицькі ясени198322Вінницький район
П'ятничанське19836Вінницький район
Басаличівське198432Гайсинський район
Ситковецький19838Гайсинський район
Жмеринська діброва198445Жмеринський район
Вільхове19847Калинівський район
Соколівська дача197980Крижопільський район
Ладижинські ясени198332Ладижинська міська рада
Літинська дача198340,7Літинський район
Літинське19837Літинський район
Богушево197918Мурованокуриловецький район
Бучина19836Мурованокуриловецький район
Шкаліків яр198524Мурованокуриловецький район
Вороновицька дача198323Немирівський район
Криковецька дача198427Немирівський район
Балабанівський ліс197920Оратівський район
Гніванське19846Тиврівський район
Кайдуби19974Тростянецький район
Ладижинська діброва198454Тростянецький район
Маруньїв сад19845Тростянецький район
Панькове19837Тростянецький район
Березнянський ліс198434Хмільницький район
Дубина198429Хмільницький район
Хмільницьке19837Хмільницький район
Моївське19839Чернівецький район
Михайлівське19837Шаргородський район
Петрашівка1979162,4Ямпільський район

Природно-заповідний фонд загальнодержавного значення

Заказники

Ботанічний

НазваСортуватиРік заснуванняПлоща (га) РайонСортувати
Урочище Устянська дача1982173Бершадський район
Дашівський1984114Іллінецький район
Іллінецький1984432Іллінецький район
Урочище Сестринівська дача198248Козятинський район
Дяківці1984223Літинський район
Бронницький1974265Могилів-Подільський район
Вендичанська дубина1978373Могилів-Подільський район
Гарячківська дача1974774Піщанський район
Гайдамацька балка19891217Тростянецький район
Урочище Журавлівська дача1982582Тульчинський район
Хмільницька дача197850Хмільницький район
Бритавський19903259Чечельницький район
Криве1984226Ямпільський район
Урочище Білянський ліс1982218Ямпільський район

Загальнозоологічний

НазваРік заснуванняПлоща (га) Район
Буго-Деснянський19741073Вінницький район
Згарський20023018,7Літинський район

Ландшафтний

НазваСортуватиРік заснуванняПлоща (га) РайонСортувати
Коростовецький1974370Гайсинський район
Володимирська дубина1974133Жмеринський район
Грабарківський1974487Могилів-Подільський район
Урочище Самчинецьке1982218Немирівський район

Лісовий

НазваРік заснуванняПлоща (га) Район
Марксова дубина1974295Немирівський район

Пам'ятки природи

Ботанічна

НазваРік заснуванняПлоща (га) Район
Ромашково19898,7Чечельницький район
Терещуків яр19893,8Чечельницький район

Геологічна

НазваСортуватиРік заснуванняПлоща (га) РайонСортувати
Відслонення Могилівської свити19840,5Могилів-Подільська міська рада
Відслонення Грушанської свити19840,5Могилів-Подільський район
Пісковики Бернашівські19840,5Могилів-Подільський район
Гайдамацький яр197596Хмільницький район

Зоологічна

НазваРік заснуванняПлоща (га) Район
Урочище Дубина197529Літинський район
Рибчинецька дубина197540Хмільницький район

Комплексна

НазваРік заснуванняПлоща (га) Район
Урочище Княгиня197552Піщанський район
Урочище Стінка197590Ямпільський район

Парки-пам'ятки садово-паркового мистецтва

НазваСортуватиРік заснуванняПлоща (га) РайонСортувати
Ботанічний сад Поділля198772Вінницька міська рада
Центральний парк культури і відпочинку ім. Горького198730Вінницький район
Чернятинський парк196031Жмеринський район
Немирчанський парк196020Мурованокуриловецький район
Немирівський парк196085Немирівський район
Антопільський парк196027Томашпільський район
Верхівський парк196025Тростянецький район
Ободівський парк196017Тростянецький район
Печерський парк198419Тульчинський район
Парк ім. Леніна198255Хмільницька міська рада
Парк ім. 50-річчя Жовтня198720Хмільницький район

Природно-заповідний фонд місцевого значення

Заказники

Ботанічний

НазваСортуватиРік заснуванняПлоща (га) РайонСортувати
Урочище Шиянецьке199911Барський район
Крушнівський1990594Бершадський район
Сумівський197710Бершадський район
Стрижавські орхідеї19854Вінницький район
Урочище П'ятничанське19779Вінницький район
Запопова199935Іллінецький район
Курочка199750Козятинський район
Урочище Суха долина199518Крижопільський район
Урочище Турська стінка199541Крижопільський район
Бернашівський199977Могилів-Подільський район
Бронницька гора199921Могилів-Подільський район
Григорівська гора199954Могилів-Подільський район
Звеняча долина199989Могилів-Подільський район
Криштофорівська гора199915Могилів-Подільський район
Значок197863Мурованокуриловецький район
Наддністрянський1990709Мурованокуриловецький район
Ладижинський1990500Немирівський район
Гарячівська дача1990637Піщанський район
Кисерняк199037Піщанський район
Кукулянська дача1984144Піщанський район
Урочище Кікеї19955Піщанський район
Закрута199744Тиврівський район
Крутосхили199926Тиврівський район
Лужки199941Томашпільський район
Стінка199940Томашпільський район
Ободівська дача198144Тростянецький район
Урочище Половича199714Тростянецький район
Цибулівська дача1981111Тростянецький район
Дранка199722Тульчинський район
Урочище Березів яр1999107Тульчинський район
Урочище Гора Дубина19974Тульчинський район
Урочище Дзерівка199712Тульчинський район
Вербська дача198146Чечельницький район
Червоногреблянський19901492Чечельницький район
Копистерин1990146Шаргородський район

Гідрологічний

НазваСортуватиРік заснуванняПлоща (га) РайонСортувати
Початок199915Липовецький район
Багрянівський198328Літинський район
Горбовецький19835Літинський район
Переладино1983180Мурованокуриловецький район
Осоковий19837Немирівський район
Малоростівський198835Оратівський район
Осична1999173Оратівський район
Синарна199928Оратівський район
Зелені криниці199926Погребищенський район

Загальнозоологічний

НазваРік заснуванняПлоща (га) Район
Лебединий1999132Жмеринський район
Сандрацький1997498Хмільницький район

Ландшафтний

НазваСортуватиРік заснуванняПлоща (га) РайонСортувати
Коростівецький1983160Гайсинський район
Мовчани199751Жмеринський район
Урочище Лучанське198482Немирівський район
Вище школи199511Піщанський район
Урочище Біля вапняків199535Піщанський район
Гопчиця1990780Погребищенський район
Бутова199567Теплицький район
Левада199075Теплицький район
Марусине199512Тульчинський район
Прибузький199762Тульчинський район
Урочище Ковалева199525Тульчинський район
Урочище Федьківське1999129Тульчинський район
Мурафа1990220Чернівецький район

Лісовий

НазваСортуватиРік заснуванняПлоща (га) РайонСортувати
Заповідні модрини198313Барський район
Вороновицька дача198312Вінницький район
Калинівський198310Калинівський район
Сосновий бір198317Калинівський район
Брацлавська дача198312Немирівський район
Моївська дача198319Чернівецький район

Орнітологічний

НазваРік заснуванняПлоща (га) Район
Мікулинецький1976348Літинський район
Тростянецький198575Тростянецький район
Мазуровецька дубина1984133Тульчинський район

Пам'ятки природи

Ботанічна

НазваСортуватиРік заснуванняПлоща (га) РайонСортувати
Алея дуба червоного19841Барський район
Алея модрини європейської19843Барський район
Гікорі білий1984Барський район
Ясени19832Барський район
Віковий дуб1984Бершадський район
Вікові ялини1984Бершадський район
Дуб велетень1984Бершадський район
Сумівська дубина19831Бершадський район
Алея горіха Зібольта19841Вінницька міська рада
Дуб велетень1984Вінницька міська рада
Красень дуб1984Вінницька міська рада
Сосна Веймутова1984Вінницька міська рада
Бук європейський1981Вінницький район
Вороновицька горішина19831Вінницький район
Вороновицька дубина19832Вінницький район
Горіх грецький1983Вінницький район
Горіх маньчжурський19831Вінницький район
Горіх чорний19831Вінницький район
Горіховий гай19835Вінницький район
Горішина19831Вінницький район
Діброва19834Вінницький район
Еталонна діброва19831Вінницький район
Кабачок19644Вінницький район
Круглиця19724Вінницький район
Культури горіха чорного19831Вінницький район
Маленька біданка19722Вінницький район
Михайлівська бучина1983Вінницький район
Одинокий дуб1964Вінницький район
Прибузька горішина19832Вінницький район
Сосна кримська1984Вінницький район
Якушинецька бучина19832Вінницький район
Басаличівська дубина19835Гайсинський район
Гайсинська горішина19831Гайсинський район
Гайсинська діброва19849Гайсинський район
Горіхи екзоти1984Гайсинський район
Еталонна діброва19833Гайсинський район
Продуктивна дубина19832Гайсинський район
Ситковецькі буки19841Гайсинський район
Група дерев липи Мішо1984Жмеринська міська рада
Бук плакучий1984Жмеринський район
Бук червонолистий1984Жмеринський район
Вікові дуби1964Жмеринський район
Дуб М.Коцюбинського1984Жмеринський район
Кедр сибірський1984Жмеринський район
Стодульські платани1984Жмеринський район
Ясен плакучий1984Жмеринський район
Віковий дуб1984Іллінецький район
Ситковецька горішина19841Іллінецький район
Бук європейський1984Калинівський район
Бук західний1984Калинівський район
Вікові дуби1984Козятинський район
Сосна Веймутова1984Козятинський район
Софора японська1984Козятинський район
Ялина срібляста1984Козятинський район
Алея вікових лип1984140Літинський район
Вікові сосни1972Літинський район
Літинська діброва19844Літинський район
Дуби велетні1972Мурованокуриловецький район
Бук європейський1992Немирівський район
Дуб-патріарх1972Немирівський район
Ковалевські дубчаки1976Немирівський район
Липа крупнолиста1983Немирівський район
Дуб пірамідальний1989Піщанський район
Високопродуктивні модрини1984Погребищенський район
Віковий дуб1976Погребищенський район
Вікові модрини1976Погребищенський район
Плисківські каштани19641Погребищенський район
Бук європейський1983Тиврівський район
Буковий гай19811Тиврівський район
Буковий ліс19811Тиврівський район
Красені буки1981Тиврівський район
Продуктивна бучина19813Тиврівський район
Тиврівські буки19812Тиврівський район
Шершнянська скеля19991Тиврівський район
Група екзотів1972Томашпільський район
Томашпільські дубчаки1981Томашпільський район
Ділянка скополії карніолійської19832Тростянецький район
Дуб Гордій1983Тростянецький район
Еталонна діброва19833Тростянецький район
Заповідні сосни19832Тростянецький район
Ободівська дубина19831Тростянецький район
Ободівські сосни19833Тростянецький район
Цибулівська діброва19834Тростянецький район
Софора японська1971Тульчинський район
Шпиківська дубина19832Тульчинський район
Віковий дуб1984Чернівецький район
Могутні дуби1984Чернівецький район
Алея сосни Веймутової1984Шаргородський район
Віковий дуб1984Шаргородський район
Гікорі білий1984Шаргородський район
Берека1983Ямпільський район
Віковий дуб1973Ямпільський район
Дуб велетень1973Ямпільський район
Дуби велетні1973Ямпільський район
Дуби красені1973Ямпільський район

Геологічна

НазваСортуватиРік заснуванняПлоща (га) РайонСортувати
Скеля М.Коцюбинського19761Вінницький район
Бронницькі шари19811Могилів-Подільський район
Верхньопротерозойські осадкові породи19721Могилів-Подільський район
Ломазівські шари19811Могилів-Подільський район
Лядовські шари19811Могилів-Подільський район
Печери19691Могилів-Подільський район
Протерозойські пісковики19721Могилів-Подільський район
Сеноманівські вапняки19691Могилів-Подільський район
Сеноманівські вапняки19721Могилів-Подільський район
Яришівська світа19811Могилів-Подільський район
Верхньопротерозойські осадкові породи19721Мурованокуриловецький район
Ольчедаївські шари19721Мурованокуриловецький район
Ямпільські шари1981Ямпільський район

Гідрологічна

НазваСортуватиРік заснуванняПлоща (га) РайонСортувати
Джерело Бровари1984Барський район
Джерело Вікнина1984Барський район
Джерело Комсомолка1984Барський район
Жорнавські криниці1984Барський район
Джерело Глибоке1984Бершадський район
Джерело Овече1984Бершадський район
Джерело Смачне1984Бершадський район
Джерело Холодне1984Бершадський район
Джерело Бездонне1983Вінницький район
Джерело Вербичка1983Вінницький район
Джерело Липке1979Вінницький район
Джерело Лісове1984Вінницький район
Джерело Нове життя1983Вінницький район
Джерело Прибережне1984Вінницький район
Джерело Чапля1979Вінницький район
Джерело Янтар1983Вінницький район
Джерело Васильківське1983Гайсинський район
Джерело Піски1983Гайсинський район
Джерело Потоки1984Жмеринський район
Джерело Ревуха1984Жмеринський район
Кацмазівські джерела1984Жмеринський район
Криничка котовця1984Іллінецький район
Лісова криниця1984Іллінецький район
Група джерел Ізвір1983Крижопільський район
Джерело Дзеркальне1984Липовецький район
Джерело Польове1983Літинський район
Джерело Сонячне1983Літинський район
Джерела Серебрія1969Могилів-Подільський район
Джерело Війтове1983Могилів-Подільський район
Джерело Драганка1983Могилів-Подільський район
Джерело Яруга1972Могилів-Подільський район
Кукавські джерела1972Могилів-Подільський район
Джерело Теребіж1972Мурованокуриловецький район
Криниця Гонти1981Оратівський район
Джерело Стінка1969Піщанський район
Зелені криниці1984Погребищенський район
Джерело Вікнина1983Теплицький район
Джерело Жива вода1981Теплицький район
Джерело Задвірне1983Теплицький район
Джерело Ленінка1983Теплицький район
Джерело Лісове1983Теплицький район
Джерело Мервенка1979Теплицький район
Джерело Циганське1983Теплицький район
Лебедеві криниці1971Теплицький район
Джерело Ревуха1984Тиврівський район
Марківські джерела1972Томашпільський район
Яланецькі джерела1972Томашпільський район
Джерело Гвинтове1983Тростянецький район
Джерело Демидова криниця1983Тростянецький район
Джерело Худенкова криниця1983Тростянецький район
Джерело Черешневий дзвін1983Тростянецький район
Суворівська криниця1995Тульчинський район
Три криниці1972Тульчинський район
Джерело Кадуб1984Чернівецький район
Група джерел Берізки1983Чечельницький район
Джерело Низьке1984Чечельницький район
Джерело Три криниці1983Чечельницький район
Джерело Південне вікно1984Шаргородський район
Джерело Фідірчик1984Шаргородський район
Гальжбіївські джерела1984Ямпільський район
Джерело Дзигівське1984Ямпільський район

Зоологічна

НазваСортуватиРік заснуванняПлоща (га) РайонСортувати
Колонія сірих чапель19843Барський район
Боброве поселення19842Калинівський район
Озеро199015Могилів-Подільський район
Бобровий199758Хмільницький район

Комплексна

НазваРік заснуванняПлоща (га) Район
Музей-садиба М.М. Коцюбинського19971Вінницька міська рада

Парки-пам'ятки садово-паркового мистецтва

НазваСортуватиРік заснуванняПлоща (га) РайонСортувати
Парк-садиба Лугове19845Барський район
Музей-садиба М.Пирогова199519Вінницька міська рада
Парк ім. О.І. Ющенка197215Вінницька міська рада
П'ятничанський парк197232Вінницька міська рада
Парк Мала Софіївка19979Вінницький район
Дендрологічна ділянка19692Жмеринський район
Парк Браїловський19818Жмеринський район
Парк Олександрівський198544Жмеринський район
Парк Северинівський198444Жмеринський район
Парк Саджавка199012Калинівський район
ЦПКіВ м.Могилів-Подільський198516Могилів-Подільська міська рада
Парк Бронницький19858Могилів-Подільський район
Михайлівський197222Мурованокуриловецький район
Парк Вікторія199511Мурованокуриловецький район
Парк Жван19954Мурованокуриловецький район
Сокілецький197226Немирівський район
Васильківський19972Погребищенський район
Дендрарій лісово-дослідної станції19646Погребищенський район
Спичинський199710Погребищенський район
Парк Сутиський198420Тиврівський район
Парк Комаргородський19723Томашпільський район
Парк Олександрівський197211Томашпільський район
Парк Деребчинський197215Шаргородський район
Парк Рахнянський197219Шаргородський район
Парк Федорівський19724Шаргородський район