Природно-заповідний фонд Чернігівської області

Національні природні парки

НазваРік заснуванняПлоща (га) Район
Ічнянський20049666Ічнянський район
Мезинський200631035Коропський район

Заповідні урочища

НазваСортуватиРік заснуванняПлоща (га) РайонСортувати
Лозовиця196480Бахмацький район
Діброва196448Бобровицький район
Дідове195857Бобровицький район
Миничін ріг1964190Бобровицький район
Базарщина1964251Борзнянський район
Гніздищанська дача20012208,8Городнянський район
Софіївка197225Ічнянський район
Паньківський ліс1999207Козелецький район
Псьолів острів1964119Козелецький район
Чернещина1966134Козелецький район
Коропський бір1991416Коропський район
Калачівська дача198461Корюківський район
Кістерська дача1972708Корюківський район
Корюківський ліс197576Корюківський район
Корюківський лісопарк196453Корюківський район
Наумівський ліс197521Корюківський район
Холминська дача197525Корюківський район
Шубинські дачі1975101Корюківський район
Чернещина2000271Куликівський район
Голеньове1958102Менський район
Стольниське20001075Менський район
Урочище Макошине1975126Менський район
Чамарове2001572,6Менський район
Ветхе196446Ніжинська міська рада
Бирине1964486Новгород-Сіверський район
Красний хутір197567Новгород-Сіверський район
Івківці197572Прилуцький район
Три ярки197583Прилуцький район
Борисоглібське20001132Ріпкинський район
Волноша1984138Ріпкинський район
Вороб'ївське1984356Ріпкинський район
Довга Рудня1964462Ріпкинський район
Дубча1984109Ріпкинський район
Мороги1984255Ріпкинський район
Нова зимниця1964635Ріпкинський район
Присторонська дача1991553Ріпкинський район
Базарна роща1964143Семенівський район
Радомська дача20012317,6Семенівський район
Микитівщина1984346Срібнянський район
Пролетарський гай195844Чернігівська міська рада
Бобровицьке1964224Чернігівський район
В'юнище1982990Чернігівський район
Качина долина1964109Чернігівський район
Копачівська дача1964248Чернігівський район
Лисуха1964231Чернігівський район
Луциків гай1964135,7Чернігівський район
Полковниця196416Чернігівський район
Руднянське1991645Чернігівський район
Торчин1964308Чернігівський район
Червоний борок2000144Чернігівський район
Єлінський ліс1958100Щорський район
Щорський ліс1972229Щорський район

Природно-заповідний фонд загальнодержавного значення

Заказники

Ботанічний

НазваСортуватиРік заснуванняПлоща (га) РайонСортувати
Оболонський1996400Коропський район
Брецький1996200Корюківський район
Середовщина2000288Ніжинський район
Путивський1996150Новгород-Сіверський район

Гідрологічний

НазваСортуватиРік заснуванняПлоща (га) РайонСортувати
Дорогинський19801880Ічнянський район
Сосинський1980406Козелецький район
Кравчукове болото2000172Ніжинський район
Болото Мох197498Щорський район

Загальнозоологічний

НазваРік заснуванняПлоща (га) Район
Каморетський1974515Куликівський район

Ландшафтний

НазваРік заснуванняПлоща (га) Район
Рихлівська дача1994789Коропський район
Замглай20004428Ріпкинський район

Пам'ятки природи

Гідрологічна

НазваСортуватиРік заснуванняПлоща (га) РайонСортувати
Озеро Трубин199640Борзнянський район
Озеро Святе198170Козелецький район
Вадень199620Новгород-Сіверський район
Мурав'ївська199640Новгород-Сіверський район
Козероги19962Чернігівський район
Болото Гальський мох197528Щорський район

Комплексна

НазваРік заснуванняПлоща (га) Район
Урочище Гуліне1975100Щорський район

Парки-пам'ятки садово-паркового мистецтва

НазваРік заснуванняПлоща (га) Район
Сокиринський парк197240Срібнянський район

Дендрологічні парки

НазваРік заснуванняПлоща (га) Район
Тростянець дендрологічний парк1983204Ічнянський район

Зоологічні парки

НазваРік заснуванняПлоща (га) Район
Менський зоологічний парк19839Менський район

Природно-заповідний фонд місцевого значення

Заказники

Ботанічний

НазваСортуватиРік заснуванняПлоща (га) РайонСортувати
Березняк199937Бахмацький район
Государщина199977Бахмацький район
Лозки1978138Бахмацький район
Семиліски1964121Бахмацький район
Кобижчанська дача20011684Бобровицький район
Кобижчанська дача-11978200Бобровицький район
Коляжинська дача2001237Бобровицький район
Лиса гора1978217Бобровицький район
Лутава200177Бобровицький район
Новоселицька дача2001150Бобровицький район
Великий ліс1978104Борзнянський район
Пасіка1978125Борзнянський район
Плющеве1978173Борзнянський район
Юрківщина1978536Борзнянський район
Гамаліївщина1978162Варвинський район
Дащенки1978395Варвинський район
Вешки1991180Городнянський район
Кримок1978434Городнянський район
Кусіївська дача20001002Городнянський район
Мальча1978490Городнянський район
Миклашевщина1991120Городнянський район
Невклянська дача-11991250Городнянський район
Невклянська дача-21991356Городнянський район
Тупичівська дача-11991324Городнянський район
Тупичівська дача-21991174Городнянський район
Панченкове198924Козелецький район
Чемерський1991255Козелецький район
Дубравка1995742Коропський район
Жовтневий бір1995214Коропський район
Синявка1995115Коропський район
Шабалинівка1978313Коропський район
Бурківщина1978566Корюківський район
Васильцеве1978103Корюківський район
Низківка1978423Корюківський район
Турціївська дача1978574Корюківський район
Пасіка-11978360Куликівський район
Селецьке1995310Куликівський район
Урочище Ледань1978211Куликівський район
Домницький200017Менський район
Маліїве1978608Менський район
Церківка1978288Менський район
Боромики1964540Ніжинський район
Зайцеві сосни1978477Ніжинський район
Луки1978243Ніжинський район
Урочище Лисарівщина2000544Ніжинський район
Урочище Лубянка2000438Ніжинський район
Урочище Твані2000767Ніжинський район
Володимирівська дача1978216Новгород-Сіверський район
Зорове197860Новгород-Сіверський район
Косий клин1978183Новгород-Сіверський район
Красно-Хутірська дача1978136Новгород-Сіверський район
Куцовець197856Новгород-Сіверський район
Узруївська дача1978335Новгород-Сіверський район
Борки2000192Носівський район
Горішне1978500Носівський район
Іржавецька дача2000296Носівський район
Іржавецька дача2000296Носівський район
Клепали2000446Носівський район
Козарська дача2000387Носівський район
Німцево2000338Носівський район
Бабки1975124Прилуцький район
Боярське197566Прилуцький район
Голубівка1975207Прилуцький район
Діброва-11978635Прилуцький район
Кут1975144Прилуцький район
Левен1978144Прилуцький район
Пасічне1978112Прилуцький район
Скиток197856Прилуцький район
Шапранівка1999490Прилуцький район
Володимирівська дача1978243Ріпкинський район
Любецький масив1978181Ріпкинський район
Олександрівський масив1978126Ріпкинський район
Олешнянська дача1978128Ріпкинський район
Срібне озеро19893Ріпкинський район
Чудівський масив1978293Ріпкинський район
Кривуша1995433Семенівський район
Поруб1978298Семенівський район
Гладомирівка2000197Сосницький район
Кудрівський2000207Сосницький район
Лозове1978857Сосницький район
Піски1978201Сосницький район
Приубідський2000229Сосницький район
Урочище Кути1989122Сосницький район
Галаганове1968350Срібнянський район
Соколівське1978454Срібнянський район
Березовиця1995319Талалаївський район
Липова пономарка1978167Талалаївський район
Попівщина1978142Талалаївський район
Борова1978110Чернігівський район
Ведильцівське1999769Чернігівський район
Колодливе1978109Чернігівський район
Олишівський200031Чернігівський район
Ревунівське1978705Чернігівський район
Боровицька дача1991193Щорський район
Вершини1978661Щорський район

Гідрологічний

НазваСортуватиРік заснуванняПлоща (га) РайонСортувати
Білинне199970Бахмацький район
Біловежівський1995149Бахмацький район
Веселе198460Бахмацький район
Гайворонське2001117Бахмацький район
Довге198425Бахмацький район
Кучугурське198424Бахмацький район
Митченківське198460Бахмацький район
Острів2001171Бахмацький район
Стрільницьке1979180Бахмацький район
Ступник1999137Бахмацький район
Тиницько-Курінське1979405Бахмацький район
Халімонове198414Бахмацький район
Біле1984304Бобровицький район
Болото Супій1979209Бобровицький район
Бурчак1979113Бобровицький район
Велике198423Бобровицький район
Грабівське1984137Бобровицький район
Кімове198418Бобровицький район
Козарське198443Бобровицький район
Лелечине198413Бобровицький район
Окське198425Бобровицький район
Подаровське198417Бобровицький район
Свидовецький1979893Бобровицький район
Старобасанське1979278Бобровицький район
Студачкове198422Бобровицький район
Турчинове198414Бобровицький район
Черепаха198429Бобровицький район
Бабакове198412Борзнянський район
Бідновщина198411Борзнянський район
Борнище198418Борзнянський район
Гнилиця198411Борзнянський район
Кисличне198417Борзнянський район
Лебединське1979184Борзнянський район
Мялине1984102Борзнянський район
Пайка-Кривча1979216Борзнянський район
Плютине198410Борзнянський район
Поповичове198411Борзнянський район
Прохоренків острів198433Борзнянський район
Синичине198410Борзнянський район
Смолянське198415Борзнянський район
Сорока198450Борзнянський район
Топило1979108Борзнянський район
Чорторій198412Борзнянський район
Антонівське1979704Варвинський район
Гнідинський197940Варвинський район
Кут198436Варвинський район
Леляківський198443Варвинський район
Сага198438Варвинський район
Урочище Рим197997Варвинський район
Дігтярі-Вирвин1979653Городнянський район
Жайворонок1979772Городнянський район
Крюкова1979243Городнянський район
Макишинське1979498Городнянський район
Мох1979515Городнянський район
Опанасове1979285Городнянський район
Панська лоза1979363Городнянський район
Петрушин198923Городнянський район
Стропове197929Городнянський район
Торфовище1979100Городнянський район
Широкий лог1979411Городнянський район
Гнилий яр197995Ічнянський район
Довгий яр198411Ічнянський район
Жевак1979314Ічнянський район
Ічнянський198490Ічнянський район
Конівщинське1979308Ічнянський район
Кропивне197975Ічнянський район
Мокре198428Ічнянський район
Южний197975Ічнянський район
Біле198416Козелецький район
Бондарівське болото19891300Козелецький район
Видра1979200Козелецький район
Видра-21984152Козелецький район
Вовчий круг198421Козелецький район
В'юницьке198454Козелецький район
Гатка198440Козелецький район
Журавлине198417Козелецький район
Заліське1984275Козелецький район
Кругле-2198412Козелецький район
Підлісне1979120Козелецький район
Приморське198422Козелецький район
Рокитне198430Козелецький район
Шеберівське198432Козелецький район
Болото Ягідне198415Коропський район
Вольниця1979693Коропський район
Максимове198413Коропський район
Обмачівське1984210Коропський район
Покошицьке197962Коропський район
Вигор198419Корюківський район
В'юнне198417Корюківський район
Гуліно-Прибинська дача2000468Корюківський район
Жукляно-Кістерська дача20003554Корюківський район
Жуклянське197999Корюківський район
Заводське198415Корюківський район
Калачівська дача2000646Корюківський район
Прибинське1979370Корюківський район
Слобідська дача200050Корюківський район
Будівське198412Куликівський район
Вікторівщина198412Куликівський район
Гусине198424Куликівський район
Комарове198410Куликівський район
Куп'євато-Тимошенкове1979303Куликівський район
Наливайківщина198429Куликівський район
Намісницьке198418Куликівський район
Общеські1995720Куликівський район
Ожинське198410Куликівський район
Пригаришине-1198418Куликівський район
Пригаришине-2198413Куликівський район
Річка Смолянка1989230Куликівський район
Янчеве-Козарівщина19951283Куликівський район
Блистовське1984400Менський район
Киселівське1979162Менський район
Конохове198454Менський район
Круча1984117Менський район
Петрове19848Менський район
Плави1979294Менський район
Штани1979363Менський район
Броди197966Ніжинський район
Гранівське198427Ніжинський район
Колісниківське197977Ніжинський район
Переходівський1979318Ніжинський район
Ракове198414Ніжинський район
Совине198413Ніжинський район
Сухе198413Ніжинський район
Черняхівське1979106Ніжинський район
Болото Гнатівське-Лосківське1999400Новгород-Сіверський район
Болото Смелявницьке1999220Новгород-Сіверський район
Буда-Вороб'ївський1979122Новгород-Сіверський район
Гало198410Новгород-Сіверський район
Зяти1979190Новгород-Сіверський район
Криве198420Новгород-Сіверський район
Криниця1979288Новгород-Сіверський район
Купелі197998Новгород-Сіверський район
Лагине19798Новгород-Сіверський район
Ларинівський197939Новгород-Сіверський район
Лизунівка198438Новгород-Сіверський район
Лизунівський1984200Новгород-Сіверський район
Михальчино-Слобідський197974Новгород-Сіверський район
Попівський1979387Новгород-Сіверський район
Рванецьке197982Новгород-Сіверський район
Рогозинське1984200Новгород-Сіверський район
Роменське1984350Новгород-Сіверський район
Сінове19848Новгород-Сіверський район
Студинський1979180Новгород-Сіверський район
Торфовище198410Новгород-Сіверський район
Урочище Броди1979183Новгород-Сіверський район
Фаївське1984350Новгород-Сіверський район
Загірне198414Носівський район
Кам'яне198436Носівський район
Козаче198419Носівський район
Куликове198424Носівський район
Лихачівський1979301Носівський район
Хрещатинське198412Носівський район
Приміське1984197Прилуцька міська рада
Бунилівське19891371Прилуцький район
Гетьманщина-Свидок19791303Прилуцький район
Густинський1995857Прилуцький район
Заїздський19951450Прилуцький район
Заудаївський1979234Прилуцький район
Обичівський19891039Прилуцький район
Пирогівський1989259Прилуцький район
Полівщина1979535Прилуцький район
Полівщина1979577Прилуцький район
Ряшківський1979425Прилуцький район
Удайцівський19951040Прилуцький район
Вербівський1979166Ріпкинський район
Гало198410Ріпкинський район
Кички198440Ріпкинський район
Криві гряди1979129Ріпкинський район
Озера Симполь, Св'яте та прилеглі болота1984140Ріпкинський район
Растереби198423Ріпкинський район
Рублене198410Ріпкинський район
Северин1984112Ріпкинський район
Суховирське болото1979139Ріпкинський район
Тарасове19799Ріпкинський район
Урочище Дор1984166Ріпкинський район
Фролове1999415Ріпкинський район
Чорне болото19991264Ріпкинський район
Чумакові кар'єри1984180Ріпкинський район
Великий дятел198453Семенівський район
Гаркавка1979302Семенівський район
Дреснівський1984100Семенівський район
Лубня1979403Семенівський район
Лубянка1979128Семенівський район
Машевський1979333Семенівський район
Мшари198452Семенівський район
Орликівський19846Семенівський район
Пенькомочище19846Семенівський район
Ревна1979100Семенівський район
Ревнище198426Семенівський район
Семенівський1979137Семенівський район
Слотський1984300Семенівський район
Топкий лог1979270Семенівський район
Вузьке198411Сосницький район
Довженківський1979282Сосницький район
Масалаївський198423Сосницький район
Матвіївський1979283Сосницький район
Оривцьове198412Сосницький район
Смирновщина198411Сосницький район
Сосницький1979108Сосницький район
Федорове198414Сосницький район
Гурбинцівський1979452Срібнянський район
Дігтярівський1979164Срібнянський район
Луки198457Срібнянський район
Савинцівський1979117Срібнянський район
Срібнянський197971Срібнянський район
Жданівсько-Липівський1984205Талалаївський район
Красноколядинський1982340Талалаївський район
Левищина198416Талалаївський район
Українсько-Березівський1982560Талалаївський район
Анисівський1979132Чернігівський район
Білоуський1979273Чернігівський район
Болото Колодливе198413Чернігівський район
Ведильцівський1979251Чернігівський район
Видра1979200Чернігівський район
Вінниця19849Чернігівський район
Гало198412Чернігівський район
Гатка-Земське1979161Чернігівський район
Гмир1984136Чернігівський район
Жеведський1979236Чернігівський район
Звіринець1979155Чернігівський район
Іваницький1979102Чернігівський район
Ладинський1979200Чернігівський район
Ліпське1979327Чернігівський район
Мохнатинське1979136Чернігівський район
Провалля199550Чернігівський район
Рудківський197962Чернігівський район
Струга197944Чернігівський район
Халявинський1979126Чернігівський район
Черниський197957Чернігівський район
Білаші198449Щорський район
Білобережське198412Щорський район
Борки198416Щорський район
Боровське198454Щорський район
Борсук198426Щорський район
Велике198412Щорський район
Городок1979337Щорський район
Гута1995301Щорський район
Займище1979252Щорський район
Калюжа198414Щорський район
Карбунове198411Щорський район
Мелащенкове198415Щорський район
Мохове198445Щорський район
Мошки198414Щорський район
Парня198439Щорський район
П'ятницьке198452Щорський район
Снов19957486Щорський район
Стариця198412Щорський район
Стариця-2198457Щорський район
Ступак198413Щорський район
Турчанка1979128Щорський район

Ентомологічний

НазваРік заснуванняПлоща (га) Район
Охинський198223Прилуцький район
Яблунівський198235Прилуцький район

Іхтіологічний

НазваРік заснуванняПлоща (га) Район
Кам'яна гряда19991Новгород-Сіверський район

Ландшафтний

НазваСортуватиРік заснуванняПлоща (га) РайонСортувати
Нечай1999312Бахмацький район
Кобижчанська дача-21978610Бобровицький район
Черемошне1995177Городнянський район
Волик1991425Ічнянський район
Туркенівка1964550Ічнянський район
Урочище Кути1978450Ічнянський район
Сорокошицький лісовий масив1978931Козелецький район
Жорнівський бір1999232Коропський район
Жуків яр2000118Коропський район
Зміївщина2000247Коропський район
Криничне196436Коропський район
Мезинська Швейцарія1958154Коропський район
Свердловський1991159Коропський район
Урочище Загати2000146Коропський район
Урочище Лутива2000358Коропський район
Урочище Обийма2000183Коропський район
Урочище Чаща2000159Коропський район
Слобідська дача2000100Корюківський район
Горицький1991796Куликівський район
Демінка19951431Куликівський район
Задеснянський1995940Куликівський район
Ковчинський1991311Куликівський район
Макошинський19911533Менський район
Чирвине19954Ніжинська міська рада
Рогізне198914Семенівський район
Хомутівщина198919Семенівський район
Коропський1991114Сосницький район
Спаський1991543Сосницький район
Спаський-11991214Сосницький район
Золотинка1991527Чернігівський район
Коровель195850Чернігівський район
Шестовицький1991542Чернігівський район

Лісовий

НазваСортуватиРік заснуванняПлоща (га) РайонСортувати
Дубина1964423Бахмацький район
Піски1964259Бахмацький район
Бойковщина199174Ічнянський район
Городище1991129Ічнянський район
Діброва-21991154Ічнянський район
Довгий яр199150Ічнянський район
Кути1991649Ічнянський район
Луги1991237Ічнянський район
Софіївка-Романівщина1991603Ічнянський район
Лосево200011Куликівський район
Селещина200036Куликівський район
Смолянський200029Куликівський район
Устимівщина200024Куликівський район
Бігацький ліс1964345Менський район
Володимирівський1998255Новгород-Сіверський район
Володимирівський2000255Новгород-Сіверський район
Грем'яцький2000166Новгород-Сіверський район
Краснохутірський2000384Новгород-Сіверський район
Лосківський2000181Новгород-Сіверський район
Узруївський2000291Новгород-Сіверський район
Мондринник19997Носівський район
Пізній дуб19994Носівський район
Чорний ліс19992Носівський район
Військові гори1984102Ріпкинський район
Дубина199113Ріпкинський район
Старе1991367Ріпкинський район
Калино-Дубицька дача2000111Семенівський район
Костобобрівський199124Семенівський район
Краснохутірський2000384Семенівський район
Орликівський19897Семенівський район
Рим-Погорільська дача1991515Семенівський район
Розумовська дача2000457Семенівський район
Угловська дача19918Семенівський район
Вишенська дача1991678Сосницький район
Лісопарк199180Сосницький район
Яловщина19926Чернігівська міська рада

Орнітологічний

НазваРік заснуванняПлоща (га) Район
Гужевик199926Семенівський район
Вузьке199926Сосницький район
Мньовський199138Чернігівський район

Пам'ятки природи

Ботанічна

НазваСортуватиРік заснуванняПлоща (га) РайонСортувати
Дуб Павла Тичини1999Бобровицький район
Липа Павла Тичини1999Бобровицький район
Березовий гай19724Борзнянський район
Високопрачівська дача19785Борзнянський район
Група вікових дубів1989Борзнянський район
Лісовий дендрарій19722Борзнянський район
Дуб невклянський1972Городнянський район
Дуб невклянськитй1975Городнянський район
Сквер Городянський19641Городнянський район
Сосни невклянські1975Городнянський район
Багатовіковий дуб1964Ічнянський район
Іржавецькі багаторічні меморіальні насадження1964Ічнянський район
Горбачівський березовий гай19644Козелецький район
Дуб - віковий1964Козелецький район
Дуб - віковий1986Козелецький район
Дуб косачівський1964Козелецький район
Дуб Маврійський1999Козелецький район
Марківецький дуб1964Козелецький район
Олишівська ділянка грабу19725Козелецький район
Сорокошицька дібровна ділянка19643Козелецький район
Чорна тополя1999Козелецький район
Багатовіковий дуб19641Коропський район
Дуб вільнівський1972Коропський район
Старовинна ялинова алея1964Коропський район
Урочище Лобанівщина19645Коропський район
Дуб андрониківський1979Корюківський район
Дуб корюківський1964Корюківський район
Будянське19725Куликівський район
Гульбище-119893Куликівський район
Гульбище-219892Куликівський район
Устинівщина19726Куликівський район
Багатовіковий дуб1989Менський район
Віковий дуб1989Менський район
Віковий дуб1989Менський район
Дуб березнянський-11972Менський район
Дуб березнянський-21972Менський район
Менська липа1989Менський район
Сосна березнянська1972Менський район
Стольненські дуби1972Менський район
Стольненські клени-явори1972Менський район
Урочище Бурімка19585Менський район
Урочище Лош19645Менський район
Дуб Заньковецької1972Ніжинська міська рада
Дуб багатовіковий1972Ніжинський район
Узруївський ліс197214Новгород-Сіверський район
Багатовіковий дуб1972Носівський район
Козарська дача19723Носівський район
Макіївський дуб2000Носівський район
Тополя біла2000Носівський район
Багатовіковий дуб1971Прилуцька міська рада
Вікові дуби1971Прилуцька міська рада
Два вікових дуба1971Прилуцька міська рада
Чотири вікових дуба1971Прилуцька міська рада
Багатовіковий дуб Велетень1975Прилуцький район
Багатовіковий дуб Три брати1972Прилуцький район
Дуб багатовіковий1975Прилуцький район
Дуби скитокські1978Ріпкинський район
Рашкове-Слобідський дуб1978Ріпкинський район
Сосни присторонські1978Ріпкинський район
Сушнянський дуб1984Ріпкинський район
Урочище Єсинське19783Ріпкинський район
Урочище Суха грядь19783Ріпкинський район
Шкуранська група дубів1978Ріпкинський район
Дерева екзоти19641Семенівський район
Дерева екзоти19643Семенівський район
Дуб авдіївський1989Сосницький район
Сосна хлоп'янівська1989Сосницький район
Сокиринський явір1964Срібнянський район
Унікальне дерево-екзот1964Срібнянський район
Багатовіковий дуб1964Чернігівська міська рада
Багатовіковий дуб1989Чернігівська міська рада
Багатовіковий дуб1989Чернігівська міська рада
Багатовіковий дуб1989Чернігівська міська рада
Багатовікові дуби1989Чернігівська міська рада
Багатовікові дуби1964Чернігівська міська рада
Віковий дуб1972Чернігівська міська рада
Віковий дуб1972Чернігівська міська рада
Віковий дуб1989Чернігівська міська рада
Група багатовікових дубів19821Чернігівська міська рада
Група багатовікових дубів1999Чернігівська міська рада
Група багатовікових дубів1972Чернігівська міська рада
Група багатовікових дубів1972Чернігівська міська рада
Група вікових насаджень1972Чернігівська міська рада
Старовинна ялинова алея1964Чернігівська міська рада
Богданів дуб1972Чернігівський район
Козлянське19721Чернігівський район
Липа1964Чернігівський район
Татарська гірка (Анисівська дача)19582Чернігівський район
Чорторійський дуб1964Чернігівський район
Мостки19897Щорський район
Новоборовицька група дерев довгожителів19722Щорський район

Геологічна

НазваСортуватиРік заснуванняПлоща (га) РайонСортувати
Гордонова гора19641Борзнянський район
Крейдяні поклади19645Новгород-Сіверський район
Урочище Погон19645Новгород-Сіверський район
Данчичева гора19643Срібнянський район

Гідрологічна

НазваСортуватиРік заснуванняПлоща (га) РайонСортувати
Парасючка19645Бахмацький район
Свята криниця1999Бобровицький район
Свята криниця1999Бобровицький район
Озеро Ворона19645Борзнянський район
Джерело-криниця1999Козелецький район
Озеро Солонецьке196413Козелецький район
Озеро Стибин19664Козелецький район
Озеро Башукове196412Коропський район
Озеро Вить196412Коропський район
Озеро Соловйово19642Коропський район
Синій колодязь1989Коропський район
Заплавні озера199576Куликівський район
Озеро Тиха Десна19898Куликівський район
Кут199077Менський район
Озеро Гайтан19645Менський район
Озеро Тихе19646Менський район
Джерело1972Новгород-Сіверський район
Ковпинський вихід1964Новгород-Сіверський район
Стахорщинське джерело1975Новгород-Сіверський район
Уздруївські джерела19641Новгород-Сіверський район
Урочище Срібнянка19723Новгород-Сіверський район
Ушівська криниця1964Новгород-Сіверський район
Озеро Глушець196440Чернігівська міська рада
Озеро Магістрацьке196463Чернігівська міська рада

Зоологічна

НазваСортуватиРік заснуванняПлоща (га) РайонСортувати
Сорокошинський чапельник19641Козелецький район
Топильне196410Менський район
Бабичів острів19585Ріпкинський район
Криві гряди-219647Ріпкинський район
Озеро Нерадча196432Ріпкинський район
Урочище Чорна річка19645Ріпкинський район
Лаврик19645Сосницький район

Парки-пам'ятки садово-паркового мистецтва

НазваСортуватиРік заснуванняПлоща (га) РайонСортувати
Кочубеївський196410Бахмацький район
Тиницький197120Бахмацький район
Ваганицький парк19646Городнянський район
Городнянський парк197810Городнянський район
Дружби народів197810Городнянський район
Тупичівський19783Городнянський район
Панський парк19991Козелецький район
Стольненський парк197512Менський район
Парк Ніжинського педінституту19645Ніжинська міська рада
Парк ім.Т.Г.Шевченка196410Новгород-Сіверський район
Рівчак-Степанівський парк198912Носівський район
Софіївський старовинний парк198953Носівський район
Івківці19993Прилуцький район
Парк Жевахівщина197219Прилуцький район
Парк ім.Т.Г.Шевченка197217Прилуцький район
Дігтярівський19645Срібнянський район
Срібнянський196426Срібнянський район
Талалаївський197296Талалаївський район
Червоно-Плугатарський198920Талалаївський район
Болдина гора19586Чернігівська міська рада
Парк Міський сад196411Чернігівська міська рада
Лизогубівський195822Чернігівський район