Природно-заповідний фонд Черкаської області

Природні заповідники

НазваРік заснуванняПлоща (га) Район
Канівський19232027Канівський район

Заповідні урочища

НазваСортуватиРік заснуванняПлоща (га) РайонСортувати
Вергунове200086Городищенський район
Довжик199820Городищенський район
Монастирок19753Городищенський район
Хвилинка197274Городищенський район
Цареві яри199850Городищенський район
Комарів яр199810Звенигородський район
Бакаївське1976367Золотоніська міська рада
Згар-Гришківське197294Золотоніський район
Великі валки19793Канівський район
Григорівські горби19795Канівський район
Канівські гори197942Канівський район
Карапиші19792Канівський район
Лупинин яр19793Канівський район
Майчина гора19795Канівський район
Малий курган19792Канівський район
Мушина гора19795Канівський район
Південне Таганчанське19761173Канівський район
Південно-східне Таганчанське1976235Канівський район
Яремина гора19792Канівський район
Баня20002Корсунь-Шевченківський район
Ганзик20004Корсунь-Шевченківський район
Гатки20002Корсунь-Шевченківський район
Горіхова діброва20004Корсунь-Шевченківський район
Іванівське20002Корсунь-Шевченківський район
Наливайкове19725Корсунь-Шевченківський район
Олеськове урочище20004Корсунь-Шевченківський район
Різаний яр1976238Корсунь-Шевченківський район
Романове20003Корсунь-Шевченківський район
Бурти19982Лисянський район
Урочище Великий ліс199016Маньківський район
Шаєва гора200024Смілянський район
Юрова гора1975149Смілянський район
Берези200028Тальнівський район
Герман1993240Тальнівський район
Діброва Ф.І.Дубковецького197530Тальнівський район
Стінка200080Тальнівський район
Атаманський парк1972397Чигиринський район
Дар'ївське197673Шполянський район
Плосково-Зуєво1976116Шполянський район

Природно-заповідний фонд загальнодержавного значення

Заказники

Ботанічний

НазваРік заснуванняПлоща (га) Район
Русько-Полянський1980166Черкаський район

Гідрологічний

НазваРік заснуванняПлоща (га) Район
Шуляцьке болото1996940Жашківський район

Ландшафтний

НазваРік заснуванняПлоща (га) Район
Тарасів обрій1990405Канівський район
Сулинський19987871,3Чорнобаївський район

Орнітологічний

НазваРік заснуванняПлоща (га) Район
Липівський19744500Золотоніський район

Пам'ятки природи

Ботанічна

НазваРік заснуванняПлоща (га) Район
Закревський бір199085Черкаський район

Зоологічна

НазваРік заснуванняПлоща (га) Район
Урочище Школа19755Канівський район

Комплексна

НазваСортуватиРік заснуванняПлоща (га) РайонСортувати
Мошенська діброва197519Золотоніський район
Козацький вал19758Лисянський район
Холодний яр1968553Чигиринський район
Урочище Бурти197510Чорнобаївський район

Парки-пам'ятки садово-паркового мистецтва

НазваСортуватиРік заснуванняПлоща (га) РайонСортувати
Козачанський196051Звенигородський район
Парк Декабристів19604Кам'янський район
Корсунь-Шевченківський парк196097Корсунь-Шевченківський район
Тальнівський парк1960406Тальнівський район
Парк ім. 50 річчя Радянської влади197739,2Черкаська міська рада
Велико-Бурімський парк198986,5Чорнобаївський район

Дендрологічні парки

НазваРік заснуванняПлоща (га) Район
Дендрологічний парк Софіївка1983152Уманська міська рада

Зоологічні парки

НазваРік заснуванняПлоща (га) Район
Зоологічний парк19838Черкаська міська рада

Природно-заповідний фонд місцевого значення

Заказники

Ботанічний

НазваСортуватиРік заснуванняПлоща (га) РайонСортувати
Валявський19822Городищенський район
Городищенський19822Городищенський район
Чувхський19822Городищенський район
Пехівський19791Звенигородський район
Хлипнівський19821Звенигородський район
Вільхівський197912Золотоніський район
Довгий19795Золотоніський район
Кединогірський198310Золотоніський район
Мар'янівщина199026Золотоніський район
Тамарівський19792Золотоніський район
Грушківський19822Кам'янський район
Комсомольський198321Кам'янський район
Баранів Яр19792Канівський район
Ведмеже і Березове20002Канівський район
Котлован2000Канівський район
Курилівський20001Канівський район
Сушківський198618Канівський район
Кайтанівський19821Катеринопільський район
Кучерява гора19982Корсунь-Шевченківський район
Насадження ялівця20002Корсунь-Шевченківський район
Підсніжник19985Корсунь-Шевченківський район
Пісківський19821Корсунь-Шевченківський район
Собківський19822Уманський район
Степківський19935Уманський район
Юрківський19934Уманський район
Дахнівський198216Черкаський район
Закревський1982Черкаський район
Михайлівський197921Черкаський район
Прироські луки197925Черкаський район
Сфагнове болото19861Черкаський район
Берестово19902Чигиринський район
Білосніжний20002Чигиринський район
Гушівський197681Чигиринський район
Зам'ятницький19932Чигиринський район
Зубівський1983Чигиринський район
Оля1990Чигиринський район
Яничанський197955Чигиринський район
Бобухівщина19932Чорнобаївський район
Іркліївський19932Чорнобаївський район
Червонохиженський199320Чорнобаївський район

Гідрологічний

НазваСортуватиРік заснуванняПлоща (га) РайонСортувати
Заплавський198392Драбівський район
Степанківський198328Драбівський район
Конельське болото1979600Жашківський район
Лебедине озеро1983200Жашківський район
Охматівський1979130Жашківський район
Банихівський197919Звенигородський район
Барабашківський19793Звенигородський район
Бучиківський19797Звенигородський район
Бучинівський19798Звенигородський район
Гільків197921Звенигородський район
Гризлове19981Звенигородський район
Губський19797Звенигородський район
Гудзівський19988Звенигородський район
Джерело19791Звенигородський район
Заболотівський197913Звенигородський район
Залужський19796Звенигородський район
Заобрудомський19797Звенигородський район
Звенигора197922Звенигородський район
Курниковий19791Звенигородський район
Мельників197940Звенигородський район
Мизинівський197978Звенигородський район
Морин19795Звенигородський район
Мурзинцівський197932Звенигородський район
Наливайкове2000Звенигородський район
Низівський19797Звенигородський район
Новоселівський197913Звенигородський район
Обарівшинський197950Звенигородський район
Обарівшинський197950Звенигородський район
Озеро19794Звенигородський район
Панський197922Звенигородський район
Попівський19797Звенигородський район
Приворотський197912Звенигородський район
Свяченський19797Звенигородський район
Скалеватський19795Звенигородський район
Скороходівський197915Звенигородський район
Старобудівський197921Звенигородський район
Стецівський197950Звенигородський район
Хуторянський199825Звенигородський район
Шахтінський19792Звенигородський район
Яличанський19793Звенигородський район
Кононівський (3 ділянки)197929Канівський район
Мартинівський197994Канівський район
Сажалківський197913Канівський район
Синявський197936Канівський район
Чернишівський197913Канівський район
Бродецький199839Катеринопільський район
Волова балка199810Катеринопільський район
Казберова криниця2000Корсунь-Шевченківський район
Босівський197923Лисянський район
Боярський19793Лисянський район
Бужанський197924Лисянський район
Виноградський19798Лисянський район
Войтилівський19793Лисянський район
Кам'янобродський19797Лисянський район
Каризбад20002Лисянський район
Лисянський19791Лисянський район
Лисянський199311Лисянський район
Мар'янівський197926Лисянський район
Площівський19791Лисянський район
Почапинський19791Лисянський район
Ріпківський19794Лисянський район
Семенівський19795Лисянський район
Хиженський19797Лисянський район
Чаплинський19794Лисянський район
Шестеринський197927Лисянський район
Яблунівський19793Лисянський район
Вікторівський197921Маньківський район
Кинашівський197910Маньківський район
Кислинський197945Маньківський район
Красноставський19798Маньківський район
Курбетівський197918Маньківський район
Кутівський197914Маньківський район
Полківничий19799Маньківський район
Рогівський197926Маньківський район
Русалівський197940Маньківський район
Цибулівський1979371Монастирищенський район
Шуляцьке болото1979318Монастирищенський район
Ірдинське болото1979373Смілянський район
Сунківський197928Смілянський район
Озеро2000Черкаський район
Старотясминський199812Чигиринський район
Загородищенський197950Чорнобаївський район
Ревбиський197925Чорнобаївський район
Савківський197950Чорнобаївський район
Котів яр197931Шполянський район
Митницький197939Шполянський район
Панський197911Шполянський район
Совгирів197921Шполянський район
Шостачка, Ракові верби197947Шполянський район

Ентомологічний

НазваСортуватиРік заснуванняПлоща (га) РайонСортувати
Монастирський19832Городищенський район
Жашківський19832Жашківський район
Будищанський19833Звенигородський район
Гусаківський1983Звенигородський район
Стебнівський198316Звенигородський район
Тарапунський19835Кам'янський район
Тікичський198335Катеринопільський район
Стрілецький19832Маньківський район
Гочарів яр19835Монастирищенський район
Орадівський198314Христинівський район
Підгірський198320Чорнобаївський район
Ярославський19831Шполянський район

Загальнозоологічний

НазваСортуватиРік заснуванняПлоща (га) РайонСортувати
Луки20009Звенигородський район
Вітове20004Золотоніська міська рада
Виграївський19903522Корсунь-Шевченківський район
Стеблівський1998274Корсунь-Шевченківський район
Імшан1976232Черкаський район
Мошнівський19931Черкаський район

Іхтіологічний

НазваРік заснуванняПлоща (га) Район
Роський1984123Канівський район

Ландшафтний

НазваСортуватиРік заснуванняПлоща (га) РайонСортувати
Садиба козака Максима200135Канівський район
Велика Вись199330Катеринопільський район
Сунківський-11984834Смілянський район
Теклінська дача1986732Смілянський район
Синюський199316Тальнівський район
Мошнівський200062Черкаський район
Мошногірський1984663Черкаський район
Русько-Полянський приболотний198474Черкаський район
Степанківський2000111Черкаський район
Старий Тясмин19933Чигиринський район

Лісовий

НазваРік заснуванняПлоща (га) Район
Модрина199313Городищенський район

Орнітологічний

НазваСортуватиРік заснуванняПлоща (га) РайонСортувати
Стебнянський2000133Звенигородський район
Бубнівські Сосни198633Золотоніський район
Стави200033Золотоніський район
Озеро Широке198637Канівський район

Пам'ятки природи

Ботанічна

НазваСортуватиРік заснуванняПлоща (га) РайонСортувати
Ведмежий горіх1972Драбівський район
Віковий дуб1983Жашківський район
Віковий дуб1983Жашківський район
Вікове дерево в'яза1982Звенигородський район
Віковий дуб1982Звенигородський район
Дуб Т.Г.Шевченка1972Звенигородський район
Дуби Правди1972Звенигородський район
Дуби Т.Г.Шевченка1982Звенигородський район
Ясень звичайний (2 дерева)1982Звенигородський район
Дерева софори японської1983Золотоніська міська рада
Дуб пірамідальний1972Золотоніська міська рада
Оцтові дерева1972Золотоніська міська рада
Оцтові дерева1983Золотоніська міська рада
Липа Максимовича1998Золотоніський район
Насадження верби плакучої19831Золотоніський район
Дуб Красень1983Кам'янський район
Тростянка19721Кам'янський район
Дуб О.Кошевого1982Канівська міська рада
Лиса гора19792Канівська міська рада
Верба Т.Г.Шевченка1972Канівський район
Вікове дерево в'яза1998Канівський район
Вікове дерево груші1998Канівський район
Вікове дерево дуба1998Канівський район
Віковий дуб1975Канівський район
Дуб Т.Г. Шевченка1972Канівський район
Дуби Т.Г.Шевченка1972Канівський район
Дуби Т.Г.Шевченка1972Канівський район
Дуб-красень1979Канівський район
Насадження горіха манчжурського19791Канівський район
Сосна М.В.Гоголя1972Канівський район
Вікове дерево верби2000Корсунь-Шевченківський район
Вікове дерево липи звичайної1998Корсунь-Шевченківський район
Вікове дерево ясеня 2 шт.1998Корсунь-Шевченківський район
Вікові груші графа Енгельгарда1998Корсунь-Шевченківський район
Вікові дерева груші 2 шт.1998Корсунь-Шевченківський район
Гайдамацький дуб1990Корсунь-Шевченківський район
Дерево дуба1998Корсунь-Шевченківський район
Дерево липи1998Корсунь-Шевченківський район
Дерево липи звичайної1998Корсунь-Шевченківський район
Дерево ялини звичайної1979Корсунь-Шевченківський район
Дуб Д.М.Карбишева1990Корсунь-Шевченківський район
Дуб-красень1998Корсунь-Шевченківський район
Алея дубів1972Маньківський район
Вікове дерево груші1972Маньківський район
Віковий дуб1972Маньківський район
Вікові дерева груші і дуба1972Маньківський район
Липова алея (11 шт.)19721Маньківський район
Алея вікових лип1972Монастирищенський район
Горіх чорний1972Смілянська міська рада
Алея горіха чорного1972Смілянський район
Насадження бука1972Смілянський район
Вікові дерева бука і каштана1975Тальнівський район
Насадження сосни Веймутової1972Тальнівський район
Насадження сосни кримської1972Тальнівський район
Одинокі дерева бука1972Тальнівський район
Одинокі дерева софори1972Тальнівський район
Віковий дуб1972Уманський район
Ландшафтне насадження дуба197211Черкаська міська рада
Високопродуктивне насадження дуба19835Черкаський район
Високопродуктивне насадження сосни198332Черкаський район
Високопродуктивне насадження сосни197263Черкаський район
Високопродуктивне насадження сосни з дубом197259Черкаський район
Вікове дерево дуба1975Черкаський район
Вікове дерево каштана1973Черкаський район
Вікові дуби19751Черкаський район
Група вікових дубів19722Черкаський район
Група вікових ялин (10 штук)1972Черкаський район
Дерево вільхи з дубом1972Черкаський район
Дерево горіха чорного1972Черкаський район
Дерево Сосни-сестри1975Черкаський район
Ділянка вікових дубів19751Черкаський район
Дубина19908Черкаський район
Дубове насадження19721Черкаський район
Дядюші19721Черкаський район
Ландшафтне насадження вікової сосни197227Черкаський район
Лісове насадження вікових дубів19724Черкаський район
Лісові масиви сосни з дубом19724Черкаський район
Лісові насадження дуба19725Черкаський район
Лісові насадження сосни з дубом19725Черкаський район
Насадження дуба19952Черкаський район
Насадження дуба197230Черкаський район
Насадження сосни197243Черкаський район
Насадження ялівця198323Черкаський район
Плантація бархата амурського19822Черкаський район
Сосна Відьмина мітла1979Черкаський район
Шестистовбурне дерево дуба1972Черкаський район
Дуб Внук1972Чигиринський район
Дуб Максима Залізняка1972Чигиринський район
Кам'яне дерево1972Чигиринський район
Дерева-сестри1975Чорнобаївський район
Хвилів дуб1975Чорнобаївський район
Алея липи дрібнолистої19721Шполянський район
Віковий дуб1972Шполянський район
Віковий дуб1972Шполянський район
Дерево бука1972Шполянський район
Дуб пірамідальний1972Шполянський район

Геологічна

НазваСортуватиРік заснуванняПлоща (га) РайонСортувати
Хлистунівське відслонення №11983Городищенський район
Хлистунівське відслонення №219831Городищенський район
Звенигородські конгломерати1983Звенигородський район
Городище20005Золотоніський район
Лузанівський розріз19721Кам'янський район
Скеля О.С. Пушкіна1972Кам'янський район
Канівські куести19792Канівська міська рада
Веселий шпиль19794Канівський район
Заводищанські куполи197910Канівський район
Канівська світа1979Канівський район
Канівські діапіри19791Канівський район
Канівські луски19794Канівський район
Костівщина19823Канівський район
Пам'ятник Перемога праці1972Канівський район
Тростянецький тріас1979Канівський район
Великий курган2000Корсунь-Шевченківський район
Гора Могура20003Корсунь-Шевченківський район
Козацькі могили2000Корсунь-Шевченківський район
Острів Зелений19751Корсунь-Шевченківський район
Скеля Адама Міцкевича1982Корсунь-Шевченківський район
Скеля Бурлачка1982Корсунь-Шевченківський район
Скеля І.С.Нечуя-Левицького1982Корсунь-Шевченківський район
Скеля Козак-камінь1982Корсунь-Шевченківський район
Скеля Сфінкс1982Корсунь-Шевченківський район
Скеля20005Маньківський район
Скеля 4 Радіонова1972Маньківський район
Березняківський кар'єр19724Смілянський район
Самгородський кар'єр20004Смілянський район

Гідрологічна

НазваСортуватиРік заснуванняПлоща (га) РайонСортувати
Джерело Криниця1983Кам'янський район
Тарасова криниця1983Кам'янський район
Княжа криниця2000Канівський район
Криниця Середня2000Канівський район
Криниця Холодна2000Канівський район
Лисяче джерело19755Канівський район
Мельниківська криниця2000Канівський район
Рожина криниця19755Канівський район
Три джерела1972Катеринопільський район
Криниця Сотника2000Корсунь-Шевченківський район
Наливайкова криниця2000Корсунь-Шевченківський район
Озеро20001Корсунь-Шевченківський район
Попова криниця2000Корсунь-Шевченківський район
Тарасівка20001Корсунь-Шевченківський район
Шимонова криниця20001Корсунь-Шевченківський район
Шиш-вода2000Корсунь-Шевченківський район
Джерело Громова вода1975Лисянський район
Джерело Калиновий кущ1975Лисянський район
Водоспад Вир1972Маньківський район
Джерело Лисячі кринички1972Маньківський район
Ставок197227Маньківський район
Джерело2000Смілянський район
Каскад лісових озер19721Черкаський район
Підземне джерело1979Черкаський район
Дзюркало2000Чигиринський район
Залізнякова криниця2000Чигиринський район
Три криниці19723Чигиринський район

Комплексна

НазваСортуватиРік заснуванняПлоща (га) РайонСортувати
Тясминський каньйон19751Кам'янський район
Костянецький Яр197522Канівська міська рада
Чумацький шлях19982Канівський район
Гора Дівиця197510Корсунь-Шевченківський район
Гора Пастушка19756Корсунь-Шевченківський район
Буцький каньйон19751Маньківський район

Парки-пам'ятки садово-паркового мистецтва

НазваСортуватиРік заснуванняПлоща (га) РайонСортувати
Міський парк197232Ватутінська міська рада
Дендропарк Мліївської дослідної станції1972102Городищенський район
Драбівський парк197259Драбівський район
Парк ім.Шевченка19725Звенигородський район
Парк Перемога19722Звенигородський район
Дендрологічний парк19729Золотоніська міська рада
Меморіальний парк20004Золотоніська міська рада
Сквер декоративного садівництва19982Золотоніська міська рада
Природно-історичний комплекс Г.О.Сковороди197514Золотоніський район
Михайлова гора197220Канівський район
Таганчанський парк19986Канівський район
Парк19727Катеринопільський район
Алея княгині Лопухіної19982Корсунь-Шевченківський район
Сидорівський парк19723Корсунь-Шевченківський район
Будищанський парк197222Лисянський район
Парк19755Лисянський район
Парк197240Монастирищенський район
Сільський парк197510Монастирищенський район
Міський парк197233Смілянська міська рада
Дендропарк Дружба19759Уманський район
Синицький парк197245Христинівський район
Шельпахівський парк200020Христинівський район
Ягубецький парк20006Христинівський район
Дендропарк університету ім. Б. Хмельницького19725Черкаська міська рада
Парк ім. Б. Хмельницького19722Черкаська міська рада
Парк обласної лікарні197221Черкаська міська рада
Парк Перемоги198223Черкаська міська рада
Парк першої міської лікарні197213Черкаська міська рада
Замкова гора Б.Хмельницького1976100Чигиринський район
Міський парк19724Чигиринський район
Колгоспний дендропарк19826Чорнобаївський район
Лозоватський парк197915Шполянський район