Природно-заповідний фонд Донецької області

Природні заповідники

НазваРік заснуванняПлоща (га) Район
Український степовий
(Кам'яні могили)
19253336Володарський район
Український степовий
(Крейдяна флора)
19613336Краснолиманський район
Український степовий
(Хомутовський степ)
19253336Новоазовський район

Національні природні парки

НазваРік заснуванняПлоща (га) Район
Святі Гори199740609Слов'янський, Краснолиманський райони
Меотида200920720Новоазовський, Першотравневий, Володарський райони

Регіональні ландшафтні парки

НазваСортуватиРік заснуванняПлоща (га) РайонСортувати
Половецький степ20001335Володарський район
Клебан-Бик20001874Костянтинівський район
Меотида200013017Новоазовський район
Донецький кряж20003952Шахтарський район

Заповідні урочища

НазваСортуватиРік заснуванняПлоща (га) РайонСортувати
Маріупольська лісова дача1981536Волноваський район
Брандушка19951Добропільський район
Кучерів Яр199512Добропільський район
Никанорівський ліс199539Добропільський район
Довгенький ліс199718Олександрівський район
Мирне поле199731Олександрівський район
Широкий ліс199735Олександрівський район
Балка Зелена199744Слов'янський район
Василівка19818Старобешівський район
Гречкине №219815Старобешівський район
Гречкине №119812Тельманівський район
Кирсанове19813Тельманівський район
Ліс на граніті198172Тельманівський район

Природно-заповідний фонд загальнодержавного значення

Заказники

Геологічний

НазваРік заснуванняПлоща (га) Район
Роздольненський1974100Старобешівський район

Ландшафтний

НазваРік заснуванняПлоща (га) Район
Білосарайська коса1980616Першотравневий район

Лісовий

НазваРік заснуванняПлоща (га) Район
Бердянський1974413Амвросіївський район
Великоанадольський19742543Волноваський район

Орнітологічний

НазваРік заснуванняПлоща (га) Район
Бакаї Кривої коси2002567Новоазовський район
Єланчанські бакаї2002289Новоазовський район
Приазовський чапельник20001000Першотравневий район

Пам'ятки природи

Ботанічна

НазваРік заснуванняПлоща (га) Район
Балка Гірка19754Амвросіївський район
Маяцька дача197518Слов'янський район
Урочище Грабове197541Шахтарський район

Геологічна

НазваСортуватиРік заснуванняПлоща (га) РайонСортувати
Балка Кровецька197515Костянтинівський район
Дружківські закам'янілі дерева19751Костянтинівський район
Клебан-Бицьке відслонення197560Костянтинівський район
Новокатеринівське відслонення197510Старобешівський район
Стильське відслонення197525Старобешівський район

Гідрологічна

НазваРік заснуванняПлоща (га) Район
Озеро Ріпне197532Слов'янська міська рада
Озеро Сліпне197530Слов'янська міська рада

Ботанічні сади

НазваРік заснуванняПлоща (га) Район
Донецький ботанічний сад1964262,2Донецька міська рада

Природно-заповідний фонд місцевого значення

Заказники

Ботанічний

НазваСортуватиРік заснуванняПлоща (га) РайонСортувати
Пристенське1979250Амвросіївський район
Ковила біля села Григорівка1995100Артемівський район
Конвалієва діброва19955Артемівський район
Крейдяна рослинність біля с.Кірове1995150Артемівський район
Балка Орлинська19919Великоновосілківський район
Балка Північна199112Великоновосілківський район
Знаменівська балка199155Волноваський район
Гектова балка199540Добропільський район
Грузька балка199518Добропільський район
Палімбія199550Костянтинівський район
Степ біля села Платонівка19955Краснолиманський район
Верхньосамарський1997168Олександрівський район
Казанок199738Олександрівський район
Ландиш197943Слов'янський район
Обушок199359Шахтарський район
Балка Водяна19795Ясинуватський район

Ентомологічний

НазваСортуватиРік заснуванняПлоща (га) РайонСортувати
Новосілківський19823Великоновосілківський район
Кальчицький19822Володарський район
Старченківський19825Володарський район
Круглик199313Єнакіївська міська рада
Старомихайлівський19821Мар'їнський район

Загальнозоологічний

НазваРік заснуванняПлоща (га) Район
Чорний Жеребець1986223Краснолиманський район

Ландшафтний

НазваСортуватиРік заснуванняПлоща (га) РайонСортувати
Ліс по річці Кринка198425Амвросіївський район
Артемівські садово-дендрологічні насадження19842400Артемівський район
Нескучненський ліс198416Великоновосілківський район
Щуча заводь200027Великоновосілківський район
Бесташ1999435Володарський район
Чернецьке1972197Краснолиманська міська рада
Соснові насадження1984686Краснолиманський район
Ямполівський198677Краснолиманський район
Красногорівський200115Мар'їнський район
Підпісочне1972197Слов'янський район

Лісовий

НазваСортуватиРік заснуванняПлоща (га) РайонСортувати
Азовська дача19841678Володарський район
Урочище Плоске1972129Єнакіївська міська рада
Урочище Россоховате1984100Єнакіївська міська рада
Урочище Софіївське1984565Єнакіївська міська рада
Заплава-11984590Слов'янський район
Урочище Сосна1984527Слов'янський район
Урочище Леонт'єво-Байрацьке19841285Сніжнянська міська рада

Орнітологічний

НазваРік заснуванняПлоща (га) Район
Кривокоський лиман1988469Новоазовський район
Приозерний2001150Слов'янська міська рада
Болото Мартиненкове198220Слов'янський район

Пам'ятки природи

Ботанічна

НазваСортуватиРік заснуванняПлоща (га) РайонСортувати
Мар'їна гора198230Артемівський район
Рідкодуб'є19724Артемівський район
Степ Одрадівський19724Артемівський район
Чердакли199384Володарський район
Балка Суха1991150Костянтинівський район
Дуб1972Краснолиманський район
Тополя1986Краснолиманський район

Геологічна

НазваСортуватиРік заснуванняПлоща (га) РайонСортувати
Печера Трипільська19955Артемівський район
Риф, оголення вапняків біля с.Покровське1993Артемівський район
Відслонення авіловської свити біля с.Скелеве19725Дебальцівська міська рада
Печера в Докучаєвську1984Докучаївська міська рада
Балка Журавльова19752Донецька міська рада
Скелеподібні відслонення верхньої крейди1972Краматорська міська рада
Печера1978Новоазовський район
Оголення нижнього карбону19752Старобешівський район
Печера 119841Старобешівський район
Печера 219841Старобешівський район

Гідрологічна

НазваСортуватиРік заснуванняПлоща (га) РайонСортувати
Свердловина 441978Волноваський район
Свердловина 48-ГД1978Волноваський район
Джерела1972Краснолиманський район
Озеро Чернецьке197212Краснолиманський район
Джерера в балці Скотовата1995Мар'їнський район
Джерело біля села Конькове1978Тельманівський район
Джерела Кальміуса20007Ясинуватський район

Зоологічна

НазваРік заснуванняПлоща (га) Район
Крива коса19785Новоазовський район

Комплексна

НазваРік заснуванняПлоща (га) Район
Дубове насадження19725Великоновосілківський район
Соснові культури19725Першотравневий район

Парки-пам'ятки садово-паркового мистецтва

НазваРік заснуванняПлоща (га) Район
Дендропарк Маяцького лісництва19722Слов'янський район