Природно-заповідний фонд Івано-Франківської області

Природні заповідники

НазваРік заснуванняПлоща (га) Район
Горгани19965344Надвірнянський район

Національні природні парки

НазваСортуватиРік заснуванняПлоща (га) РайонСортувати
Верховинський201012023Верховинський район
Галицький200414685Галицький район
Гуцульщина200232271Косівський район
Карпатський198050303Яремчанська міська рада, Верховинський район

Регіональні ландшафтні парки

НазваРік заснуванняПлоща (га) Район
Поляницький19961070Болехівська міська рада

Заповідні урочища

НазваСортуватиРік заснуванняПлоща (га) РайонСортувати
Люблінець1996617Богородчанський район
Максимець19888Богородчанський район
Міжгір'я1980539Богородчанський район
Сигольський198046Богородчанський район
Басарабка198418Болехівська міська рада
Надіїв197919Болехівська міська рада
Соболь199319Болехівська міська рада
Спалений дуб198822Болехівська міська рада
Танява19887Болехівська міська рада
Танява198829Болехівська міська рада
Червоні береги19963Болехівська міська рада
Бережниця19881Верховинський район
Дрестунка198827Верховинський район
Заріччя19882Верховинський район
Левущик198814Верховинський район
Липовий гай-2199338Верховинський район
Під гаєм19833Верховинський район
Прелучний19884Верховинський район
Скриповатий198015Верховинський район
Чорний потік19883Верховинський район
Сілецьке198310Галицький район
Бабчиха19838Городенківський район
Бабчиха198331Городенківський район
Біля Маська19835Городенківський район
Біля нафтобази19831Городенківський район
Висока Могилка19832Городенківський район
Водички19831Городенківський район
Гнилище19832Городенківський район
Гостилів198323Городенківський район
Грабарка19835Городенківський район
Грабарка198310Городенківський район
Гречакова долина19838Городенківський район
За горбом19831Городенківський район
За Даличівкою199320Городенківський район
За дорогою19831Городенківський район
За дорогою19833Городенківський район
За містком19834Городенківський район
За Тишківцями19831Городенківський район
Заболотня19831Городенківський район
Кип'ячка19936Городенківський район
Кливчуки19833Городенківський район
Коло кринички19832Городенківський район
Копівчанка19833Городенківський район
Кормовий дворик19831Городенківський район
Крижовате19832Городенківський район
Крижовате198314Городенківський район
Крикливське19838Городенківський район
Кринички19831Городенківський район
Лисяче царство19932Городенківський район
Нижче Гологір19831Городенківський район
Олійнички19831Городенківський район
Олійнички19833Городенківський район
Осоки19832Городенківський район
Печірки19833Городенківський район
Під посадкою19831Городенківський район
Піддовга19831Городенківський район
Піддовга19832Городенківський район
Піддовга19834Городенківський район
Попове болото19931Городенківський район
Сіножаті19831Городенківський район
Сіножаті19832Городенківський район
Шкітяк198316Городенківський район
Багно198315Долинський район
Березина19837Долинський район
Гатчин звір198857Долинський район
Грегіт198829Долинський район
Григітлива198820Долинський район
Долішнє19836Долинський район
Дубове198813Долинський район
Кичера19889Долинський район
Кропивник19889Долинський район
Кропивник198815Долинський район
Магура19939Долинський район
Магура197913Долинський район
Макогінка197926Долинський район
Нягра198847Долинський район
Підліс199611Долинський район
Пісок198824Долинський район
Рахиня197210Долинський район
Рихів потік19837Долинський район
Розточанська19966Долинський район
Січка198822Долинський район
Тарасівка199656Долинський район
Торфовище19834Долинський район
Тусули1999590Долинський район
Чорна сигла1997397Долинський район
Пійлівське19838Калуська міська рада
Береги19963Коломийський район
Станіславівка198412Коломийський район
Чимшори197613Коломийський район
Шепарівський ліс197237Коломийський район
Боярське198014Надвірнянський район
Братковець199327Надвірнянський район
Вижній кедринець197910Надвірнянський район
Вовули19887Надвірнянський район
Водичний19887Надвірнянський район
Водичний198821Надвірнянський район
Глибокий198816Надвірнянський район
Гропинець198850Надвірнянський район
Дебриця198814Надвірнянський район
Дебриця197238Надвірнянський район
Дощанка198836Надвірнянський район
Ельми19886Надвірнянський район
Кам'янище198849Надвірнянський район
Кіпча19726Надвірнянський район
Клива19809Надвірнянський район
Кропивець19763Надвірнянський район
Ксьонзька поляна19939Надвірнянський район
Левущик19888Надвірнянський район
Левущик198811Надвірнянський район
Малево198812Надвірнянський район
Малево199314Надвірнянський район
Окопи198814Надвірнянський район
Підрокита198834Надвірнянський район
Погар198852Надвірнянський район
Полянський198829Надвірнянський район
Прочерть198035Надвірнянський район
Райфаловець1988133Надвірнянський район
Рогози198043Надвірнянський район
Рогози198844Надвірнянський район
Розсіч198821Надвірнянський район
Салатрук1988204Надвірнянський район
Синячки197939Надвірнянський район
Сітний19885Надвірнянський район
Стайки197616Надвірнянський район
Товстий198845Надвірнянський район
Фарфанянка19888Надвірнянський район
Хрипелівець198875Надвірнянський район
Чорненьке199318Надвірнянський район
Чорненьке198820Надвірнянський район
Явороватий197921Надвірнянський район
Ясенівчик198823Надвірнянський район
Журавенківське198321Рогатинський район
Козарівське198318Рогатинський район
Козарівське198326Рогатинський район
Козарівський198318Рогатинський район
Аршиця1979205Рожнятівський район
Бистрий1993187Рожнятівський район
Букове199362Рожнятівський район
Городище199324Рожнятівський район
Гуки198014Рожнятівський район
Козарка-нова198819Рожнятівський район
Котелець19887Рожнятівський район
Липівка-Дубшара198841Рожнятівський район
Лопушна198818Рожнятівський район
Лужки19885Рожнятівський район
Лужки198824Рожнятівський район
Мшана19887Рожнятівський район
Сивуля197917Рожнятівський район
Слобушниця198816Рожнятівський район
Чута19889Рожнятівський район
Яла19887Рожнятівський район
Дубки199311Снятинський район
За лазами19832Снятинський район
За Прутом19834Снятинський район
Зброди19833Снятинський район
Мар'яникове19831Снятинський район
Мар'яникове19834Снятинський район
Над станами19833Снятинський район
Панський луг19832Снятинський район
Панський луг19834Снятинський район
Під горою19832Снятинський район
Під горою19833Снятинський район
Русівське19833Снятинський район
Толока19837Снятинський район
Чорняве198312Снятинський район
Рибне198353Тисменицький район
Облоги19839Тлумацький район
Плоски19832Тлумацький район
Плоски19837Тлумацький район
Хотимир198416Тлумацький район
Хотимирське19836Тлумацький район
Цовдри19938Тлумацький район
Блудний грунь198029Яремчанська міська рада
Гиджак198813Яремчанська міська рада
Гиджак198821Яремчанська міська рада
Горган198048Яремчанська міська рада
Комарники198835Яремчанська міська рада
Липовий гай-1199324Яремчанська міська рада
Пересліп198813Яремчанська міська рада
Ясені198053Яремчанська міська рада

Природно-заповідний фонд загальнодержавного значення

Заказники

Ботанічний

НазваСортуватиРік заснуванняПлоща (га) РайонСортувати
Княждвірський1974208Коломийський район
Кливський1974104Надвірнянський район
Талпишірківський1974424Надвірнянський район
Яйківський1974263Рожнятівський район

Гідрологічний

НазваРік заснуванняПлоща (га) Район
Турова дача1974255Рожнятівський район

Ландшафтний

НазваРік заснуванняПлоща (га) Район
Грофа19962533,8Рожнятівський район
Козакова долина1982949Тисменицький район

Лісовий

НазваРік заснуванняПлоща (га) Район
Скит Манявський1982356Богородчанський район
Бредулецький1974116Надвірнянський район

Орнітологічний

НазваРік заснуванняПлоща (га) Район
Пожератульський1974206Косівський район

Пам'ятки природи

Ботанічна

НазваСортуватиРік заснуванняПлоща (га) РайонСортувати
Урочище Масьок197510Городенківський район
Урочище Осій197512Долинський район
Чортова гора197513Рогатинський район
Урочище Сокіл197529Рожнятівський район
Урочище Тарниці197562Яремчанська міська рада

Геологічна

НазваРік заснуванняПлоща (га) Район
Старуня198460Богородчанський район

Гідрологічна

НазваСортуватиРік заснуванняПлоща (га) РайонСортувати
Болото Висяче19750,5Верховинський район
Болото Лисак19758Долинський район
Болото Ширковець19756Долинський район
Болото Мшана19756Рожнятівський район

Комплексна

НазваРік заснуванняПлоща (га) Район
Скелі Довбуша1981100Болехівська міська рада
Касова гора197565Галицький район
Урочище Верхнє Озерище197548Надвірнянський район

Парки-пам'ятки садово-паркового мистецтва

НазваРік заснуванняПлоща (га) Район
Парк партизанської слави19837Надвірнянський район

Дендрологічні парки

НазваРік заснуванняПлоща (га) Район
Діброва дендрологічний парк19838Богородчанський район
Дружба дендрологічний парк198310Івано-Франківська міська рада
Високогірний дендрологічний парк1983100Надвірнянський район

Природно-заповідний фонд місцевого значення

Заказники

Ботанічний

НазваСортуватиРік заснуванняПлоща (га) РайонСортувати
Обертинська долина199329Богородчанський район
Магура1999130Болехівська міська рада
Федів1999121Болехівська міська рада
Могила19882Городенківський район
Підбавки1988Городенківський район
Вістова199319Калуський район
Іванків198815Косівський район
Білоославський19838Надвірнянський район
Голубічка198811Надвірнянський район
Діл19834Надвірнянський район
Річанський198348Надвірнянський район
Санковичі198341Надвірнянський район
Бубонець199925Рогатинський район
Конвалія198884Рожнятівський район
Урочище Лупені19939Снятинський район
Хомів198835Снятинський район
Меленещина19932Тлумацький район
Пугачівка19934Тлумацький район
Копчин1988422Яремчанська міська рада
Ліскувата198323Яремчанська міська рада
Поляниця19835Яремчанська міська рада

Гідрологічний

НазваСортуватиРік заснуванняПлоща (га) РайонСортувати
Річка Чорний Черемош з прибережною смугою19961740Верховинський район
Ріка Пістинька з прибережною смугою1996275Коломийський район
Болото19996Рогатинський район
Нід Верховиною199927Рогатинський район

Загальнозоологічний

НазваРік заснуванняПлоща (га) Район
Гирява199939Долинський район
Чорний ліс199715100Тисменицький район

Іхтіологічний

НазваРік заснуванняПлоща (га) Район
Черемошський20013288Путильський район

Ландшафтний

НазваСортуватиРік заснуванняПлоща (га) РайонСортувати
Чивчино-Гринявський19976646Верховинський район
Ріка Свіча з притокою Мізунькою19935940Долинський район
Саджавський1993329Долинський район
Цапове19966Долинський район
Яськів потік199320Калуський район
Річка Лімниця з водоохоронною смугою вздовж берегів шириною 100 м19792064Рожнятівський район

Лісовий

НазваСортуватиРік заснуванняПлоща (га) РайонСортувати
Ільма19843294Долинський район
Марино1999763Долинський район
Красна1980512Надвірнянський район
Потоки1996157Надвірнянський район
Страгора1980842Надвірнянський район
Журавенківський199648Рогатинський район
Журитин199651Рогатинський район

Орнітологічний

НазваРік заснуванняПлоща (га) Район
Шевченківський19963Долинський район
Чорторийський199958Кіцманський район

Пам'ятки природи

Ботанічна

НазваСортуватиРік заснуванняПлоща (га) РайонСортувати
Бір Величків19932Богородчанський район
Велика Лопушня19801Богородчанський район
Дуб звичайний1993Богородчанський район
Еталон букового насадження19725Богородчанський район
Еталон високогірнного насадження смереки19933Богородчанський район
Еталон змішаного ялицево-буково-смерекового насадження199314Богородчанський район
Еталон насадження із смереки гірської19935Богородчанський район
Еталон смерекового з домішкою бука, ялиці насадження19937Богородчанський район
Еталон смерекового насадження19725Богородчанський район
Еталон ялицево-смерекового з домішкою бука насадження19722Богородчанський район
Мулівці19936Богородчанський район
Плюсове змішане насадження із смереки гірської19933Богородчанський район
Плюсове насадження смереки у високогір'ї19938Богородчанський район
Плюсове ялицево-смерекове насадження199322Богородчанський район
Солотвинські дуби1996Богородчанський район
Тис ягідний1988Богородчанський район
Алея модрини19885Болехівська міська рада
Довжанка19803Болехівська міська рада
Дуб скельний19762Болехівська міська рада
Дугласії19761Болехівська міська рада
Еталон буково-модринового насадження19722Болехівська міська рада
Еталон модринового насадження19723Болехівська міська рада
Еталон ялицевого насадження19767Болехівська міська рада
Набивки199923Болехівська міська рада
Олірки19997Болехівська міська рада
Резерват дуба19726Болехівська міська рада
Сосна Веймутова1976Болехівська міська рада
Тис ягідний1972Болехівська міська рада
Щавна199914Болехівська міська рада
Еталон букового насадження19722Верховинський район
Еталон смерекового насадження19722Верховинський район
Еталон смерекового насадження19723Верховинський район
Еталон смерекового насадження19724Верховинський район
Модрина19961Верховинський район
Редискул19723Верховинський район
Урочище Сивулька-Бита199310Городенківський район
Черник19803Городенківський район
Чертяк19725Городенківський район
Висока гора19932Долинський район
Гошівський болотний масив, урочище Гачки199311Долинський район
Довгий міст199341Долинський район
Кропивник19963Долинський район
Правич-1199660Долинський район
Правич-219966Долинський район
Сосна кедрова1972Долинський район
Сосна кримська1972Долинський район
Дуб віковий1999Івано-Франківська міська рада
Горіх сірий1972Коломийська міська рада
Магнолія1972Коломийська міська рада
Горвіцові яри19931Коломийський район
Дуб звичайний1976Коломийський район
Лопушанка19832Коломийський район
Мала Гига19931Косівський район
Сосна кедрова європейська1972Косівський район
Тарниці1993Косівський район
Борсук19804Надвірнянський район
Бук лісовий1988Надвірнянський район
Буковинка19722Надвірнянський район
Вабрянка19801Надвірнянський район
Вільхівець19939Надвірнянський район
Гонтарки19937Надвірнянський район
Груні1993Надвірнянський район
Дебриця19804Надвірнянський район
Довбушанський праліс19725Надвірнянський район
Дуб звичайний1988Надвірнянський район
Дубина19935Надвірнянський район
Еталон буково-смерекового насадження19932Надвірнянський район
Еталон буково-смерекового насадження19937Надвірнянський район
Еталон буково-ялицево-смерекового насадження19936Надвірнянський район
Еталон високогірського смерекового насадження199311Надвірнянський район
Еталон змішаного буково-ялицево-смерекового насадження19931Надвірнянський район
Еталон змішаного буково-ялицево-смерекового насадження19935Надвірнянський район
Еталон змішаного з ялицею і буком смерекового насадження19936Надвірнянський район
Еталон змішаного насадження19724Надвірнянський район
Еталон змішаного насадження197214Надвірнянський район
Еталон змішаного смерекового насаджеення19931Надвірнянський район
Еталон змішаного смерекового насадження19931Надвірнянський район
Еталон змішаного смерекового насадження19932Надвірнянський район
Еталон змішаного смерекового насадження19935Надвірнянський район
Еталон змішаного смереково-ялицево-букового насадження19938Надвірнянський район
Еталон змішаного ялицево-буково-смерекового насадження19935Надвірнянський район
Еталон змішаного ялицево-смерекового з домішкою бука насадження19932Надвірнянський район
Еталон смерековго з домішкою ялиці насадження19933Надвірнянський район
Еталон смереково-букового з домішкою явора насадження19723Надвірнянський район
Еталон смереково-букового насадження19722Надвірнянський район
Еталон смереково-букового насадження19725Надвірнянський район
Еталон смерекового високогірного насадження19933Надвірнянський район
Еталон смерекового з домішкою бука і ялинці насадження19724Надвірнянський район
Еталон смерекового з домішкою бука насадження199311Надвірнянський район
Еталон смерекового з домішкою ялиці насадження19932Надвірнянський район
Еталон смерекового з домішкою ялиці насадження19936Надвірнянський район
Еталон чисто смерекового високогірського насадження19935Надвірнянський район
Еталон ялинцево-смерекового насадження19938Надвірнянський район
Еталон ялицево-смерекового з домішкою бука насадження19932Надвірнянський район
Еталон ялицево-смерекового насадження19722Надвірнянський район
Еталон ялицево-смерекового насадження19935Надвірнянський район
Еталон ялицево-смерекового насадження19939Надвірнянський район
Журавлина19932Надвірнянський район
Ільм гірський19992Надвірнянський район
Келія19933Надвірнянський район
Кливка19932Надвірнянський район
Кордон19884Надвірнянський район
Липи1993Надвірнянський район
Плюсове насадження бука199325Надвірнянський район
Плющ звичайний19991Надвірнянський район
Потоки19721Надвірнянський район
Прелуки19725Надвірнянський район
Псевдотсуга зелена1972Надвірнянський район
Ровенька19934Надвірнянський район
Садки19994Надвірнянський район
Славношора19885Надвірнянський район
Смерека звичайна1988Надвірнянський район
Спижі19932Надвірнянський район
Стайки1988Надвірнянський район
Страгірчик19932Надвірнянський район
Тис ягідний1988Надвірнянський район
Тис ягідний1972Надвірнянський район
Ясені19933Надвірнянський район
Ожеред19998Рогатинський район
Кораловий корінь19961Рожнятівський район
Котови19805Рожнятівський район
Бук пурпуролистий1976Тисменицький район
Гінго дволопатеве1976Тисменицький район
Дуб звичайний1976Тисменицький район
Городище199655Тлумацький район
Дівич-гора19933Тлумацький район
Каштани1993Тлумацький район
Липова алея1993Тлумацький район
Лиса гора19968Тлумацький район
Потіцька гора19803Тлумацький район
Буковиця19721Яремчанська міська рада
Горган19883Яремчанська міська рада
Еталон букового насадження199326Яремчанська міська рада
Еталон змішаного буково-смерекового з домішкою ялиці насадження19937Яремчанська міська рада
Катеринка19724Яремчанська міська рада
Підлісок19931Яремчанська міська рада
Підлісок19936Яремчанська міська рада
Резерват сосни кедрової європейської19729Яремчанська міська рада

Геологічна

НазваСортуватиРік заснуванняПлоща (га) РайонСортувати
Писаний камінь19725Верховинський район
Скельний коридор Довбушанки19963Верховинський район
Глушківські скелі19972Городенківський район
Ковалівське буровугільне родовище19961Косівський район
Білий камінь19931Надвірнянський район
Малевський комплекс19963Надвірнянський район
Мальовнича скеля19721Надвірнянський район
Надвірнянські скелі19965Рогатинський район
Скеля на правому березі р.Прут19931Яремчанська міська рада

Гідрологічна

НазваСортуватиРік заснуванняПлоща (га) РайонСортувати
Водоспад Бухтівець19721Богородчанський район
Манявський водоспад19721Богородчанський район
Студений1993Косівський район
Водоспад на р. Зелениця19721Надвірнянський район
Козакова криниця1993Надвірнянський район
Соляне джерело1988Надвірнянський район
Соляне джерело (Урочище Водичний)1988Надвірнянський район
Болото Лютошара19725Рожнятівський район
Верхове болото19961Рожнятівський район
Гірське озеро Розсохан19725Рожнятівський район

Зоологічна

НазваРік заснуванняПлоща (га) Район
Вільхівець1993Надвірнянський район

Комплексна

НазваСортуватиРік заснуванняПлоща (га) РайонСортувати
Каменець19801Верховинський район
Гора Бучок19967Коломийський район
Добротівські відслонення19725Надвірнянський район
Озірна19721Надвірнянський район
Під скелями19721Надвірнянський район
Скалки19725Надвірнянський район
Великі Голди199724Рогатинський район
Вовчинецькі гори199730Тисменицький район
Данчиця19846Тлумацький район

Парки-пам'ятки садово-паркового мистецтва

НазваСортуватиРік заснуванняПлоща (га) РайонСортувати
Дендропарк ім.40-річчя Перемоги19886Богородчанський район
Арборетум19723Болехівська міська рада
Парк ім.Т.Г.Шевченка197225Івано-Франківська міська рада
Парк19727Коломийська міська рада
Дендропарк198824Коломийський район
Дендрарій19881Надвірнянський район
Тлумацький парк199313Тлумацький район

Дендрологічні парки

НазваРік заснуванняПлоща (га) Район
Малотур'янський дендрологічний парк19966Долинський район
Дендрологічний парк Пролісок1993Снятинський район

Зоологічні парки

НазваРік заснуванняПлоща (га) Район
Підмихайлівський зоологічний парк19975Рогатинський район