Природно-заповідний фонд Хмельницької області

Національні природні парки

НазваРік заснуванняПлоща (га) Район
Верхнє Побужжя2013108000Летичівський район
Подільські Товтри1996261316Городоцький, Чемеровецький, Кам'янець-Подільський райони

Регіональні ландшафтні парки

НазваРік заснуванняПлоща (га) Район
Мальованка199915660Шепетівський район

Заповідні урочища

НазваСортуватиРік заснуванняПлоща (га) РайонСортувати
Запуск19936Городоцький район
Козацький яр19948Городоцький район
Скеля198923Городоцький район
Липник199459,9Деражнянський район
Гайок199230Ізяславський район
Круглик199390Ізяславський район
Радошівське199360,9Ізяславський район
Михайлівецьке1990253Красилівський район
Радіснянське199438Красилівський район
Грабарка19828Летичівський район
Козачки198228Летичівський район
Вільшана199826Нетішинська міська рада
Морозівське199310Старокостянтинівський район
Адамове займисько20007Шепетівський район
Березина1977407Ярмолинецький район
Корнаківський ліс1982125Ярмолинецький район

Природно-заповідний фонд загальнодержавного значення

Заказники

Ботанічний

НазваСортуватиРік заснуванняПлоща (га) РайонСортувати
Городоцький1983150Городоцький район
Карабчіївський1996111Городоцький район
Зарудка зелена1996244Дунаєвецький район
Довжоцький1996655Кам'янець-Подільський район
Нижні Патринці199680Кам'янець-Подільський район
Панівецька дача1974923Кам'янець-Подільський район
Товтра Вербецька19969,3Кам'янець-Подільський район
Чапля1989177Кам'янець-Подільський район

Гідрологічний

НазваСортуватиРік заснуванняПлоща (га) РайонСортувати
Моначинський1980206Волочиський район
Михельський1996109Ізяславський район
Башта1980250Летичівський район
Луг і Круглик2002156Летичівський район
Моломолинецівський1980410Хмельницький район

Ландшафтний

НазваСортуватиРік заснуванняПлоща (га) РайонСортувати
Іванковецький19831014,5Городоцький район
Кошарнинський1981120Городоцький район
Кармалюкова гора1974765Кам'янець-Подільський район
Княжпільський1983821Кам'янець-Подільський район
Урочище Совий яр1978827Кам'янець-Подільський район
Велика і Мала Бугаїха199666Чемеровецький район
Івахновецький1981155Чемеровецький район
Сокіл198956Чемеровецький район
Циківський1981290Чемеровецький район

Лісовий

НазваРік заснуванняПлоща (га) Район
Сатанівський19741778Городоцький район

Пам'ятки природи

Ботанічна

НазваРік заснуванняПлоща (га) Район
Товтра Самовита197515Чемеровецький район

Геологічна

НазваРік заснуванняПлоща (га) Район
Смотрицький каньйон198480Кам'янець-Подільська міська рада
Китайгородське відслонення198460Кам'янець-Подільський район
Печера Атлантида197510Кам'янець-Подільський район

Гідрологічна

НазваРік заснуванняПлоща (га) Район
Озеро Святе19968,2Ізяславський район

Парки-пам'ятки садово-паркового мистецтва

НазваСортуватиРік заснуванняПлоща (га) РайонСортувати
Сатанівська перлина199622Городоцький район
Голозубинецький196021Дунаєвецький район
Малієвецький196017,2Дунаєвецький район
Михайлівський196015Дунаєвецький район
Антонінський196014,4Красилівський район
Великоновоселицький196010,1Полонський район
Полонський196037Полонський район
Новоселицький196044,4Старокостянтинівський район
Самчиківський196016,6Старокостянтинівський район

Ботанічні сади

НазваРік заснуванняПлоща (га) Район
Кам'янець-Подільський ботанічний сад198317,5Кам'янець-Подільська міська рада

Природно-заповідний фонд місцевого значення

Заказники

Ботанічний

НазваСортуватиРік заснуванняПлоща (га) РайонСортувати
Віньковецький199415Віньковецький район
Глібівський1990144Віньковецький район
Залісецький199270Дунаєвецький район
Конвалія травнева199240Ізяславський район
Першотравневий199344Ізяславський район
Гайдучино199548Красилівський район
Колонія підсніжника19947Славутський район
Хутірський199847Славутський район
Шундерова дача199623Славутський район

Геологічний

НазваРік заснуванняПлоща (га) Район
Голицький19947Ізяславський район

Гідрологічний

НазваСортуватиРік заснуванняПлоща (га) РайонСортувати
Голубі озера199474Білогірський район
Ставищанський1990400Білогірський район
Женишковецький198270Віньковецький район
Заплавний199361Віньковецький район
Авратинський198237Волочиський район
Бубнівський198240Волочиський район
Грабарківський1994100Волочиський район
Урочище Ожигівське19969Волочиський район
Юхимовецький199345Волочиський район
Радковецький199452Городоцький район
Шандрівський199428Городоцький район
Божиковецький199776Деражнянський район
Вовчанський19941630Деражнянський район
Шаїнський1992382Деражнянський район
Шпиченський199655Деражнянський район
Гнилий ріг2000816Ізяславський район
Голубе озеро199329Ізяславський район
Михельський1986109Ізяславський район
М'якотівський1998103Ізяславський район
Сахнівський199488Ізяславський район
Сохужинецький199553Ізяславський район
Теребіжі199530Ізяславський район
Урочище Клиновецьке20001158Ізяславський район
Хоморські заплави1997211Ізяславський район
Шекеринецький199852Ізяславський район
Волицький199556Красилівський район
Манівецький1993249Красилівський район
Безодня197915Летичівський район
Глібівський1998101Новоушицький район
Великочернянський1992332Старокостянтинівський район
Вишнопільський199879Старокостянтинівський район
Воронковецький199360Старокостянтинівський район
Ікопотський199360Старокостянтинівський район
Мартинівський199445Старокостянтинівський район
Старокостянтинівський1995674Старокостянтинівський район
Урочище Бам199744Старосинявський район
Христосівський1994147Старосинявський район
Волиця199765Теофіпольський район
Колісецький199640Теофіпольський район
Урочище Катанівка199512Теофіпольський район
Чорногузівський199350Теофіпольський район
Грузевицький1982324Хмельницький район
Купинський199212Шепетівський район
Зелений199310Ярмолинецький район

Ентомологічний

НазваРік заснуванняПлоща (га) Район
Бобровицький1982143Дунаєвецький район

Загальнозоологічний

НазваСортуватиРік заснуванняПлоща (га) РайонСортувати
Лютарський199436Ізяславський район
Чоботарня1989429Летичівський район
Андронівський199655Старокостянтинівський район
Пеньківський1996124Старокостянтинівський район
Лизнявський1990422Шепетівський район

Іхтіологічний

НазваРік заснуванняПлоща (га) Район
Дарабанське плесо199432Кам'янець-Подільський район

Ландшафтний

НазваСортуватиРік заснуванняПлоща (га) РайонСортувати
Йосиповецький1995240Білогірський район
Йосиповецькі краєвиди1996100Білогірський район
Зіньківський199435Віньковецький район
Гора над Смотричем19964Городоцький район
Мислятинський1995276Ізяславський район
Данилівський1989693Новоушицький район
Дністровський1989480Новоушицький район
Калюський19911832Новоушицький район
Малі та Великі Луки199482Полонський район
Устилів1997196Славутський район
Теліженецький1997115Старосинявський район
Жердянські каньйони199682Теофіпольський район
Лазучинський199555Теофіпольський район

Лісовий

НазваСортуватиРік заснуванняПлоща (га) РайонСортувати
Урочище Балки199313Віньковецький район
Урочище Піддубне199716Віньковецький район
Зайчики1992110Волочиський район
Рахнівецький ліс1990676Дунаєвецький район
Трибухівський ліс1990120Дунаєвецький район
Чорний ліс1990193Дунаєвецький район
Западинський199430Красилівський район
Заслучненський199727Красилівський район
Красилівський199085Красилівський район
Дорогоща199879Нетішинська міська рада
Праліс199840Нетішинська міська рада
Дубовий гай199319Славутський район
Сосновий бір199321Славутський район
Калинівський199466Старокостянтинівський район
Мацевицький199441Старокостянтинівський район
Новиківський2001301Старокостянтинівський район
Підгірнянський199438Старокостянтинівський район
Чернянський1994103Старокостянтинівський район
Бубнівський ліс1996130Хмельницький район
Давидковецький1994506Хмельницький район
Осташки1994222Хмельницький район
Євеліна1998320Ярмолинецький район
Соколівщина1998218Ярмолинецький район
Чорний ліс1998289Ярмолинецький район

Орнітологічний

НазваСортуватиРік заснуванняПлоща (га) РайонСортувати
Тарасівський19925Городоцький район
Плужнянський19921Ізяславський район
Кузьминський1996918Красилівський район
Левада200135Летичівський район
Щедрівський19861150Летичівський район
Ярославський1994990Летичівський район
Великоберезнянський1993500Полонський район
Миколаївський199345Старосинявський район
Червоноцвітський199236Шепетівський район

Пам'ятки природи

Ботанічна

НазваСортуватиРік заснуванняПлоща (га) РайонСортувати
Вигорне19704Білогірський район
Дзвінки19703Білогірський район
Берека1970Віньковецький район
Дуб звичайний1970Віньковецький район
Каштан кінський1982Віньковецький район
Липа серцелиста1982Віньковецький район
Каштан кінський1972Волочиський район
Липа європейська1972Волочиський район
Липа манчжурська1972Волочиський район
Туя пірамідальна1992Волочиський район
Ялина колюча1972Волочиський район
Городоцька дача1977Городоцький район
Городоцька дача1977Городоцький район
Група вікових дерев19842Городоцький район
Два дуба черешчатих1991Городоцький район
Урочище Качанове199433Городоцький район
Алея горіха грецького19823Дунаєвецький район
Берека1982Дунаєвецький район
Букові дерева1991Дунаєвецький район
Дуб звичайний1970Дунаєвецький район
Дуб звичайний1996Дунаєвецький район
Дуб черешчатий1996Дунаєвецький район
Морозівська дача19756Дунаєвецький район
Урочище Ступенці198633Дунаєвецький район
Віковий бук1992Ізяславський район
Дуб звичайний1970Ізяславський район
Дуб черешчатий198641Ізяславський район
Каштан кінський1972Ізяславський район
Михельська дача І19709Ізяславський район
Михельська дача ІІ19703Ізяславський район
Плужнянська дача19701Ізяславський район
Алея бука європейського19821Красилівський район
Бук європейський19913Красилівський район
Урочище Баймаки-І19691Красилівський район
Урочище Баймаки-ІІ1969Красилівський район
Урочище Волиця1982Красилівський район
Урочище Гайдучино-І19691Красилівський район
Урочище Гайдучино-ІІ19693Красилівський район
Урочище Кучманівка19822Красилівський район
Урочище Липник І19691Красилівський район
Урочище Липник ІІ1982Красилівський район
Урочище Липник ІІІ19821Красилівський район
Урочище Шмирки19702Красилівський район
Волосовецька дача197023Летичівський район
Дуб звичайний1982Летичівський район
Липова 4-х рядна алея198210Летичівський район
Липова алея19701Летичівський район
Модрина європейська1998Летичівський район
Старий ясен1994Летичівський район
Берека звичайна1993Новоушицький район
Берека лікарська1996Новоушицький район
Берека лікарська1993Новоушицький район
Дуб 130 років1993Новоушицький район
Дуб звичайний1970Новоушицький район
Дуб звичайний1970Новоушицький район
Дуб черешчатий1996Новоушицький район
Дуби черешчаті №2,31970Новоушицький район
Сосна чорна1993Новоушицький район
Сосна чорна1993Новоушицький район
Софора японська1993Новоушицький район
Дубинка19908Полонський район
Голицька дача19723Славутський район
Дуб звичайний1970Славутський район
Дуби велетні19961Славутський район
Дубове насадження19915Славутський район
Курган19952Славутський район
Підсніжник звичайний19941Славутський район
Біогрупа дерев19931Старокостянтинівський район
Бук європейський19921Старокостянтинівський район
Дуб черешчатий198612Старокостянтинівський район
Дуб черешчатий198613Старокостянтинівський район
Урочище Баглаї19821Старокостянтинівський район
Урочище Новики19691Старокостянтинівський район
Урочище Руда19821Старокостянтинівський район
Алея каштана кінського19891Теофіпольський район
Вікові дерева19925Теофіпольський район
Віковічні дерева19944Теофіпольський район
Віковічні дерева19958Теофіпольський район
Група віковічних дерев19943Теофіпольський район
Група віковічних дерев19944Теофіпольський район
Група віковічних дерев19956Теофіпольський район
Екзотичні дерева1989Теофіпольський район
Бук червоний1969Хмельницька міська рада
Бук червоний1977Хмельницька міська рада
Горіх чорний1977Хмельницька міська рада
Каштанова алея19771Хмельницька міська рада
Липа звичайна1977Хмельницька міська рада
Алея каштана і бука європейського19691Хмельницький район
Тюльпанове дерево1991Хмельницький район
Дуб черешчатий19869Шепетівський район
Климентовецька дача19701Шепетівський район
Липова алея199320Шепетівський район
Урочище Вербівці І19701Шепетівський район
Урочище Вербівці ІІ19701Шепетівський район
Урочище Вербівці ІІІ19701Шепетівський район
Урочище Тростянець19703Шепетівський район
Біогрупа екзотичних дерев19691Ярмолинецький район
Дуб звичайний1970Ярмолинецький район

Геологічна

НазваСортуватиРік заснуванняПлоща (га) РайонСортувати
Відслонення верхньої крейди19825Білогірський район
Мезозой крейдяного періоду19825Білогірський район
Розріз зіньківських шарів19823Віньковецький район
Виходи травертинів19825Дунаєвецький район
Розріз калюських горизонтів19823Дунаєвецький район
Розріз канилівської свити19822Дунаєвецький район
Розріз нагорнянської свити19823Дунаєвецький район
Валуни льодовикового періоду198225Ізяславський район
Відслонення гранітів19821Летичівський район
Зразок чорнокітових гранітів1982Летичівський район
Розріз джурджівських відкладів19823Новоушицький район
Розріз калюських відкладів19825Новоушицький район
Розріз карповської свити19822Новоушицький район
Розріз нагорнянської та канилівської свити19823Новоушицький район
Розріз тортонського ярусу19825Новоушицький район
Сокілицький розріз канилівської серії верхнього декембрію19822Новоушицький район
Кордієрито-гранатові граніти19821Полонський район
Виходи гранато-біотових гранітів19824Старокостянтинівський район
Виходи пегматитів Скелі19821Старокостянтинівський район
Скелі-виходи пегматитів19821Старокостянтинівський район
Гранітні відслонення19822Старосинявський район
Вапняк-ракушняк19822Шепетівський район
Пегматидна жила19825Шепетівський район
Розріз магматидів і гнейсів19821Шепетівський район
Судилківські граніти19823Шепетівський район
Хоморські граніти19951Шепетівський район

Гідрологічна

НазваСортуватиРік заснуванняПлоща (га) РайонСортувати
Сірчано-водневе джерело19821Волочиський район
Міліцейський став199619Городоцький район
Чиста криничка19917Деражнянський район
Подільські криниці19927Летичівський район
Витік ріки Утка199320Славутський район
Свята криниця19921Славутський район
Три дуби19981Славутський район
Гусятинське джерело1990Чемеровецький район

Зоологічна

НазваРік заснуванняПлоща (га) Район
Плужнянська199418Ізяславський район
Чарівська дача199042Старосинявський район
Бахматовецька колонія сірої чаплі19865Хмельницький район

Комплексна

НазваСортуватиРік заснуванняПлоща (га) РайонСортувати
Калюсецька гора199715Віньковецький район
Урочище Жолоби1995156Ізяславський район
Адамців гай199519Полонський район
Богданів гайок19958Полонський район
Гірчуків гайок19954Полонський район
Завадське20015Полонський район
Лісок Громадський199513Полонський район
Печиводська19955Славутський район
Стецьківська1995108Старокостянтинівська міська рада
Венеція199314Старокостянтинівський район
Левківська199552Старокостянтинівський район
Миролюбинська199591Старокостянтинівський район
Решнівецька199466Старокостянтинівський район
Северин199741Старокостянтинівський район
Сковородецькі краєвиди199482Старокостянтинівський район
Жердя198920Теофіпольський район

Парки-пам'ятки садово-паркового мистецтва

НазваСортуватиРік заснуванняПлоща (га) РайонСортувати
Говорівський196910Віньковецький район
Загінецький19955Деражнянський район
Шелехівський19901Деражнянський район
Маківський19693Дунаєвецький район
Миньковецький19693Дунаєвецький район
Плужнянський199317Ізяславський район
Кам'янець-Подільський197013Кам'янець-Подільська міська рада
Голосківський197213Кам'янець-Подільський район
Летичівський19981Летичівський район
Отроківський20001Новоушицький район
Білецький199310Полонський район
Славутський19697Славутська міська рада
Ганнопільський196924Славутський район
Кривинський196931Славутський район
Дендропарк Поділля196931Хмельницька міська рада
Парк ім.500 річчя Хмельницького1975140Хмельницька міська рада
Сквер ім. Т.Г. Шевченка2001Хмельницька міська рада
Корчунецький19936Хмельницький район
Лизнівський ліс1977114Хмельницький район
Лісогринівецький1977110Хмельницький район
Парк ім.Мацишина197712Хмельницький район
Райковецький19916Хмельницький район
Вербківський19945Ярмолинецький район
Виноградівський19697Ярмолинецький район
Куявський196928Ярмолинецький район
Лугівський19938Ярмолинецький район
Скаржинецький19692Ярмолинецький район
Шарівський199413Ярмолинецький район

Зоологічні парки

НазваРік заснуванняПлоща (га) Район
Кам'янець-Подільський зоологічний парк19982Кам'янець-Подільська міська рада