Природно-заповідний фонд Житомирської області

Природні заповідники

НазваРік заснуванняПлоща (га) Район
Древлянський200930873Народицький район
Поліський196820104Олевський, Овруцький райони

Природно-заповідний фонд загальнодержавного значення

Заказники

Ботанічний

НазваСортуватиРік заснуванняПлоща (га) РайонСортувати
Городницький1974352Новоград-Волинський район
Забарський19801095Ємільчинський район
Червоновільський1980805Новоград-Волинський район
Дідове озеро1980294Овруцький район
Казява19801859Новоград-Волинський район
Кутне1983922Овруцький район
Плотниця1980460Олевський район
Туганівський1974245Новоград-Волинський район
Поясківський1974113Олевський район
Часниківський1980612Ємільчинський район

Пам'ятки природи

Ботанічна

НазваРік заснуванняПлоща (га) Район
Модрина196336Новоград-Волинський район
Корніїв197515Овруцький район

Парки-пам'ятки садово-паркового мистецтва

НазваСортуватиРік заснуванняПлоща (га) РайонСортувати
Івницький199014Житомирський район
Новочорторийський199019,2Любарський район
Городницький199021Новоград-Волинський район
Верхівнянський199033,7Ружинський район
Трощанський199031,9Чуднівський район

Ботанічні сади

НазваРік заснуванняПлоща (га) Район
Ботанічний сад Державної агроекологічної академії України198335,4Житомирська міська рада

Природно-заповідний фонд місцевого значення

Заказники

Ботанічний

НазваСортуватиРік заснуванняПлоща (га) РайонСортувати
Вересна199156Баранівський район
Давиди200185Володарсько-Волинський район
Липова піч1988227Ємільчинський район
Ольгине1991815Ємільчинський район
Грунтозахисний стаціонар19986Коростенський район
Жовтневе199148Коростишівський район
Конвалія199172Коростишівський район
Зажеревська дача1979170Лугинський район
Липницький1995230Лугинський район
Розсохівський199110Народицький район
Зелений мох199550Овруцький район
Красносілка1982120Овруцький район
Крим'є1979115Овруцький район
Плющ199129Овруцький район
Хмелі19774Овруцький район
Вереси2001335Олевський район
Ветьва2001352Олевський район
Густі острови20011252Олевський район
Діброва2001698Олевський район
Замисловицький1979116Олевський район
Ігорів Брід1997344Олевський район
Лиса гора2001787Олевський район
Прадуниха2001428Олевський район
Циганка1977345Олевський район
Берви1982402Радомишльський район
Собачий зуб2001543Романівський район

Геологічний

НазваРік заснуванняПлоща (га) Район
Камінне198815Олевський район

Гідрологічний

НазваСортуватиРік заснуванняПлоща (га) РайонСортувати
Вовчі острови1984452Ємільчинський район
Телячий мох - 11984553Ємільчинський район
Телячий мох - 21988915Ємільчинський район
Волосне198220Коростенський район
Мисловичі198252Коростенський район
Сукачове198222Коростенський район
Чорний мох198229Коростенський район
Галове болото197993Коростишівський район
Бучмани1988295Лугинський район
Галове198215Малинський район
Клунище198227Малинський район
Щуче198246Малинський район
Коморище198240Овруцький район
Можарівський198235Овруцький район
Зимник1984191Олевський район
Корч2001687Олевський район
Речиця1991120Олевський район
Страхів20012405Олевський район
Сущанські ставки197950Попільнянський район
Чорторийські озера19641Романівський район

Загальнозоологічний

НазваСортуватиРік заснуванняПлоща (га) РайонСортувати
Кленовський1991296Ємільчинський район
Токов мох1988454Ємільчинський район
Барвенкове198241Коростенський район
Щабель198272Коростенський район
Боброве болото199156Коростишівський район
Чернеча1995228Любарський район
Довгий мох199585Овруцький район
Заболоття20003000Овруцький район
Токовище1991201Овруцький район
Берльоне2001778Олевський район
Довгий брід2001663Романівський район
Тетерукове токовище1991108Червоноармійський район

Ландшафтний

НазваРік заснуванняПлоща (га) Район
Гамарня19821131Малинська міська рада

Лісовий

НазваСортуватиРік заснуванняПлоща (га) РайонСортувати
Андрушівський ліс - 119823Андрушівський район
Андрушівський ліс - 219823Андрушівський район
Нехворощ198233Андрушівський район
Баранівський1997550Баранівський район
Будки1988444Ємільчинський район
Даньов1991226Ємільчинський район
Поломи1991347Ємільчинський район
Старі Гарти1988159Ємільчинський район
Юзихівка1991439Ємільчинський район
Діброва лісничого Вронського19916Житомирський район
Замок Терещенка199122Житомирський район
Над Тетеревом199135Житомирський район
Забране199132Коростенський район
Дивлинський1991161Лугинський район
Лугинські дубняки1995150Лугинський район
Радогощанський1995152Лугинський район
Турейка19954Лугинський район
Бучина19912Любарський район
Ботанічна19671Новоград-Волинський район
Михеївський199135Новоград-Волинський район
Сапожинський1991100Новоград-Волинський район
Сторожівський1991Новоград-Волинський район
Березовий200036Овруцький район
Кам'яна гірка19846Овруцький район
Словечанський кряж199818230Овруцький район
Баньки20001339Олевський район
Білокоровицький199118Олевський район
Верхова ділянка19912Олевський район
Жубровицький199126Олевський район
Микитче20013299Олевський район
Олевський199199Олевський район
Путівець19915Олевський район
Стовпинський199167Олевський район
Тересини20002184Олевський район
Харкові круги199130Олевський район
Чорний бусел199184Олевський район
Попільнянський ліс19676Попільнянський район
Гута199177Радомишльський район
Радомишльський1991166Радомишльський район
Старочуднівський19915Романівський район
Яремів ліс199570Червоноармійський район

Орнітологічний

НазваСортуватиРік заснуванняПлоща (га) РайонСортувати
Колонія чапель19971Володарсько-Волинський район
Власенки2001121Ружинський район
Мусієвка200145Ружинський район
На чаплях19774Чуднівський район

Пам'ятки природи

Ботанічна

НазваСортуватиРік заснуванняПлоща (га) РайонСортувати
Дуб Велетень1964Андрушівський район
Липка2000Андрушівський район
Окремі дерева липи дрібнолистої1964Баранівський район
Алея верб1997Володарсько-Волинський район
Віковий дуб1998Володарсько-Волинський район
Добринські дуби1998Володарсько-Волинський район
Тополі Стебницького1997Володарсько-Волинський район
Чорна береза1998Володарсько-Волинський район
Урочище Тригір'я (три дуби черешчатих 500-550 р.)1964Житомирський район
Деревицькі модрини200020Любарський район
Урочище Язвін (одинокий дуб черешчатий 280 р.)1967Овруцький район
Урочище Язвін (одинокий дуб черешчатий 320 р.)1967Овруцький район
Урочище Криниченька (чотири дуби віком 550 р.)1964Радомишльський район
Романівські дуби200040Романівський район
Сім лип2000Черняхівський район

Геологічна

НазваСортуватиРік заснуванняПлоща (га) РайонСортувати
Виходи гранітів лизниківського типу19985Володарсько-Волинський район
Флороносні пісковики1967Володарсько-Волинський район
Скеля Голова Чацького1967Житомирська міська рада
Мальовничі скелі1964Житомирський район
Скеля Крашевського1967Житомирський район
Скеля Чотири брати1967Житомирський район
Баранячі лоби1967Коростенська міська рада
Велитенські котли1967Коростенська міська рада
Ольжині купальні1967Коростенська міська рада
Відслонення пегматиту1998Коростишівський район
Скеля Кам'яний гриб1967Новоград-Волинська міська рада
Відслонення білокоровицьких кварцитів19981Олевський район
Відслонення нижньопротерозойських конгломератів19987Радомишльський район
Відслонення головинського габро1998Черняхівський район
Відслонення іризуючого лабрадориту1998Черняхівський район

Гідрологічна

НазваРік заснуванняПлоща (га) Район
Суворівська криничка2000Володарсько-Волинський район
Родонові джерела м. Житомира1970Житомирська міська рада
Життєдійне джерело Богородиці2000Черняхівський район

Парки-пам'ятки садово-паркового мистецтва

НазваСортуватиРік заснуванняПлоща (га) РайонСортувати
Андрушівський19709Андрушівський район
Червонський196736Андрушівський район
Парк шкірооб'єднання ім. Ілліча196423Бердичівська міська рада
Демчинський19644Бердичівський район
Райгородський196711Бердичівський район
Дворищанський парк19982Володарсько-Волинський район
Парк ім. Кутузова19675Володарсько-Волинський район
Парк ім. Ю. Гагаріна196436Житомирська міська рада
Бондарецький19642Житомирський район
Ушомирський197013Коростенський район
Грабчаковий ліс199820Коростишівський район
Кмитівський19729Коростишівський район
Коростишівський196413Коростишівський район
Парк ім. Міклухо-Маклая197343Малинська міська рада
Овруцький19641Овруцький район
Юлино196725Овруцький район
Вільхівський196411Романівський район
Високівський19737Черняхівський район
Турчинівський197011Чуднівський район
Тютюнниківський19645Чуднівський район

Дендрологічні парки

НазваРік заснуванняПлоща (га) Район
Дендрологічний парк Еліта19885Коростенський район
Дендрологічний парк Пілява19677Новоград-Волинський район
Гладковицький дендрологічний парк19644Овруцький район